Köprü geçiş cezalarıyla ilgili flaş açıklama! Cezalara af mı geliyor?

15 Temmuz Şehitler Köprüsünden hatalı geçişlerin cezalarıyla ilgili affı öngören yasa teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Eğer yasa geçerse, çok tartışılan hatalı geçişlerle ilgili cezalar trafik kayıtlarından tamamen silinecek.

Genel 17.05.2019, 17:49 17.05.2019, 19:36
Köprü geçiş cezalarıyla ilgili flaş açıklama! Cezalara af mı geliyor?

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk." dedi.

Muş açıklamasında: "15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan geçişlerde, oradaki uygulamalardan kaynaklı hatalardan dolayı sürücülerin yaptığı geçişlerden kaynaklanan cezalar vardı. O cezaların da affına yönelik bir düzenlememiz teklifimiz içinde bulunmaktadır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan hatalı geçişlerin, kanun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla affedilmesini teklif ediyoruz." diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Meclise sundukları kanun teklifinin detaylarını paylaştı.

Teklifle "İstanbul Galata Üniversitesi" adında yeni bir üniversite kurulacağını anlatan Muş, kanun teklifinde, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu personelinin disiplin hükümlerine ilişkin değişiklik öngören maddenin de yer alacağını belirtti.

"Teklifle, fiyat düştükçe bu destek mekanizması artacak"

Kömür madenciliğine ilişkin bir destek mekanizması olduğunu hatırlatan Muş, "Teklifle, fiyat düştükçe bu destek mekanizması artacak. Bu destek mekanizması, fiyatların yüksekliğine göre otomatik bir şekilde sağlanacak desteği ayarlayacak. Uluslararası ya da Türkiye'deki piyasalarda kömür fiyatlarının düşüşüne bağlı olarak destek oranımız artacak." ifadelerini kullandı.

ÖTV indirimi 15 bin liraya çıkarılıyor

Muş, hurda araçta ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılmasını teklif ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)