Manisa Soma'da korkutan deprem! Ege'de akşamdan itibaren üçüncü deprem meydana geldi.

Saat 08:24 itibariyle Manisa'nın Soma ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin 5.9 kilometre derinlikten geldiği öğrenildi. Ege'de dün akşamdan itibaren üç deprem oldu. Dün akşam AFAD'tan alınan bilgiler doğrultusunda, Kütahya Altıntaş ve Elazığ Sivrice'de 3.2 şiddetinde deprem oldu. Deprem Kütahya'da yerin 5, Elazığ'da ise 12 kilometre altında gerçekleşti. Detaylar haberimizde...

Genel 21.05.2019, 08:46
Manisa Soma'da korkutan deprem! Ege'de akşamdan itibaren üçüncü deprem meydana geldi.

Soma'daki deprem 3.8 büyüklüğünde

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, Manisa Soma'da saat 08:24'te yerin 5.9 kilometre derinliğinde, 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

Türkiye yine depremin etkisini hissetti. Soma'dan önce dün akşam da Kütahya ve Elazığ'da merkez üssü Altıntaş ve Sivrice olan iki depremle sarsılmıştı.

Kütahya ve Elazığ'da 3.2 büyüklüğünde oldu

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve Ulusal Deprem İzleme Merkezi verilerine göre Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde saat 23.45’de yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen 3.2’lik deprem kısa süreli panik ve endişe neden oldu.

Belediye Başkanı Arif Teke, yaptığı açıklamada, ’’Depremin merkez üstü Altıntaş ilçemiz olmasından dolayı şiddetli hissedildi. Bize gelen her hangi bir yıkım yada başka bir şikayet bulunmuyor. Vatandaşlarımızın panik olması için her hangi bir neden yok. İlçemize geçmiş olsun’’ ifadelerini kullandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) son depremlerle ilgili internet sitesindeki bilgiye göre, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi Kamışlık köyü olan deprem saat 20.16 sıralarında 3.2 büyüklüğünde meydana geldi. Depremin yerin 12 kilometre altında olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)