banner731

Marmara Bölgesi, İstanbul'a yağmur, o illere de hava eksi 27 derece uyarısı yapıldı

Marmara Bölgesi'nin batı kesimleri ile İstanbul ve Yalova çevrelerinde hafif yağmur bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 27 derece ile Ağrı'da kaydedildi.

Genel 19.01.2019, 13:00 19.01.2019, 13:04
Marmara Bölgesi, İstanbul'a yağmur, o illere de hava eksi 27 derece uyarısı yapıldı

 Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye  göre, bölgedeki sıcaklıklarda önemli değişiklik yaşanmayacak.Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin batı kesimleri  ile İstanbul ve Yalova çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.  Bölgede yer yer sis ve pus beklenirken, rüzgarın güney ve güneybatı (lodos),  akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette  esmesi öngörülüyor.

Edirne'de sis yaşamı olumsuz etkiliyor. 

Öte yandan gece başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran sis nedeniyle görüş  mesafesi yer yer 50 metrenin altına indi. Sürücüler de sis nedeniyle trafikte ilerlemekte zorlandı.Edirne  Emniyet Müdürlüğü ekipleri, trafiğin yoğun olduğu bölge ve kavşaklarda sürücüleri  dikkatli olmaları yönünde uyardı. Sis, tarihi yapıların çevresinde de güzel görüntüler ortaya çıktı. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, sıcaklığın 2 derece  ölçüldüğü kentte sisin etkisini ara ara azaltarak birkaç gün devam etmesi  bekleniyor.

AĞRI EKSİ  27'Yİ GÖRDÜ 

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı  sıfırın altında 27 derece ileAğrı'da kaydedildi. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, havanın  parçalı bulutlu olması beklenen bölgede, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli  buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus görülecek.ıcaklığın mevsim normallerinin altında seyredeceği bölgede rüzgar,  kuzey yönlerden hafif kuvvette esecek.Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da  27, Ardahan'da 25, Erzurum ve Kars'ta 20,Erzincan'da 11, Tunceli'de 7 ve  Iğdır'da 5 derece olarak ölçüldü. Günün en yüksek sıcaklıkları Iğdır'da 5, Tunceli'de 3, Erzincan'da  sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 11, Ardahan'da 7, Kars ve Erzurum'da 5  derece olması bekleniyor.

Kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı ve Erzurum'da 26,  Ardahan'da 18, Kars'ta 14, Erzincan'da 2, kayak merkezlerinde ise Erzurum  Palandöken'de 99, Konaklı'da 76, Erzincan Ergan'da 88, Kars Sarıkamış'ta 87,  Ardahan'daki Yalnızcam'da 28 santimetre olarak ölçüldü.

Bölge genelinde buzlanmanın yanı sıra don olayı ile sis ve pus  hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların,  sürücülerin ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Yorumlar (0)