Ramazan Bayramı tatili hangi güne denk geliyor? Şeker Bayramı tatili kaç gün? Ramazan Bayramı'na ne kadar kaldı?

Ramazan Bayramı'nın hafta içine gelmesi sebebiyle, herkesin aklında aynı soru var. 6 Mayıs 2019 tarihinde başlayan Ramazan ayı ne zaman sona erecek? Ramazan Bayramı hangi günlere denk gelecek ve kaç gün sürecek? Arefe günü hangi tarihte? Kadir gecesi ne zaman? İşte tüm bu soruların yanıtı...

Genel 23.05.2019, 09:41
Ramazan Bayramı tatili hangi güne denk geliyor? Şeker Bayramı tatili kaç gün? Ramazan Bayramı'na ne kadar kaldı?

'2019 Ramazan Bayramı ne zaman?' sorusu Ramazan ayının son günlerini yaşarken herkesin merak etttiği bir soru. 

Ramazan ayı sonrasında yaşanacak olan Ramazan Bayramı için meraklı arayış sürüyor. Ramazan Bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor? İslam aleminin büyük önem verdiği Ramazan Bayramı diğer adıyla Şeker Bayramı tarihleri...

Peki, bayram tatili kaç gün olacak? Arife günü ne zaman? İşte tüm detaylar...

Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor?

4-5-6 Haziran Ramazan Bayramı olacak. Ramazan bayramı tatilinin 9 gün olacağı kesinleşti. Ramazan Bayramı dolayısıyla bütün kamu çalışanlarının 3 Haziran Pazartesi yarım gün, 7 Haziran Cuma tam gün idari izinli sayıldıkları bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.

Ramazan Bayramı kaç gün sürecek?

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısı şu şekildedir:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir.

Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Arefe günü ne zaman?

Ramazan Bayramı arefesi 3 Haziran Pazartesi gününe geliyor.

2019 Kadir Gecesi hangi güne denk geliyor?

İslam alemi Ramazanın son günlerinin yaklaşması ile üzülürken bir yandan da kadir gecesinin gelişine seviniyor. Milyonlarca Müslüman Kadir Gecesi'nde ibadetlerini gerçekleştirecek ve dualar edecek. Peki Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek?

Kadir Gecesi bu yıl 31 Mayıs 2019 gününü 1 Haziran'a bağlayan gece idrak edilecek.

Yorumlar (0)