Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyon

- Komandolarca yürütülen operasyonda çok sayıda sığınak, barınak ve mağara kullanılamaz hale getirildi

Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyon

ANKARA (AA) - Şırnak kırsalında yürütülen operasyonda, PKK'lı teröristlere ait çok sayıda sığınak, barınak ve mağara kullanılamaz hale getirildi.

Zorlu kış koşulları ve arazi şartlarına rağmen operasyonlarına devam eden komandolarca, Şırnak kırsalında teröristlere ait çok sayıda sığınak, barınak ve mağara tespit edildi.

Buralarda önemli miktarda el yapımı patlayıcı, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilip yerinde imha edilirken sığınak, barınak ve mağaralar kullanılamaz hale getirildi.

Yürütülen operasyonlarla teröristlerin muhtemel eylemlerine de önemli oranda darbe indirildi.

Güvenlik uzmanları, verilen zayiatlarla psikolojik olarak çöken ve birbirine düşen terörist grupların operasyonel faaliyetleri tespit ettikleri anda itibaren bütün malzemeleri bırakarak kaçtığı tespitinde bulundu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE