Suriyeli genç kadın, kendisini boğulmaktan kurtaran kişileri hırsızla suçladı

İstanbul Fatih'te denize atlayan Suriyeli genç kadın, kendisini boğulmaktan kurtaran tekne çalışanlarını hırsızla suçladı.

Genel 21.01.2019, 11:13 21.01.2019, 11:21
Suriyeli genç kadın, kendisini boğulmaktan kurtaran kişileri hırsızla suçladı

Olay, Balat sahilde meydana geldi. Suriyeli genç bir kadın, taksiden inerek denize atladı. Denizde çırpınan kadını gören tekne çalışanı, hemen denize atlayıp onu kurtardı. Tekne çalışanı, kadını sahile çıkarttıktan sonra durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.

POLİS TEKNEDE ARAMA YAPTI

Suriyeli kadın, olay yerinde bulunan polislere kendisini kurtaran kişinin cep telefonunu çaldığını iddia etti. Genç kadın, kendisini sudan çıkaran kişiden şikayetçi olunca polis ekipleri, tekne çalışanının üzerinde ve teknede arama yaptı. Tüm aramalara rağmen kadının cep telefonu bulunamadı. Suriyeli kadın, ambulans ile hastaneye kaldırılırken kendisini kurtaran tekne çalışanı ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

"POLİSİ DE AMBULANSI DA BEN ÇAĞIRDIM"

Suriyeli kadının canını kurtaran tekne çalışanı, "Denize atlarken görmüşler, biz de sudan aldık kenara çıkarttık. Şimdi de 'telefonumu aldınız' diyor. Polisi de ambulansı da ben çağırdım" diye konuştu.

Olaya şahit olan Mehmet Uzun da, "Taksiden indi direkt denize atladı. Bizim teknedeki arkadaşlar denizden çıkarttılar. Kendisini kurtaran kişiyi hırsızlıkla itham etti. Onu çıkartan adam sadece sudan çıkarttı, teknesine bile almadı" diye konuştu.

Yorumlar (2)
Zzzzz 10 ay önce
Suriyeliler kadar nankörünü görmedik. Başımıza bela oldular resmen. Polis dememişmi suya düşmüştür diye. Adamın ifadesini alınması bile çok yanlış
Cem 10 ay önce
ekmek yediği kaba pislemenin en güzel örneği. Allah ıslah etsin...