Tekirdağ Çorlu'da, Bebeğini öldüren anne itiraf etti! Sesi duyulmasın diye...

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bebeğini öldüren anne itiraf etti. Ailesinden gizli olarak dünyaya getirdiği bebeğinin sesi duyulmasın diye ağzını kapatarak öldürdüğü ortaya çıktı. Bebeğini öldüren anne R.U. hamileliğini alesinden gizlemek için de, ''düzensiz adet oluyorum o yüzden karnım şiş'' dediği ve bu şekilde hamilelik sürecini atlattığını söylediği belirtildi.

Genel 01.01.2019, 14:25 01.01.2019, 15:09 probil
Tekirdağ Çorlu'da, Bebeğini öldüren anne itiraf etti! Sesi duyulmasın diye...

Tekirdağ Çorlu ilçesi Çobançeşme Mahallesi'nde ailesiyle birlikte yaşayan fabrika işçisi R.U.(19), geçen hafta evinde bebek dünyaya getirdi. R.U.'nun, ailesinin fark etmemesi için ağlamaması amacıyla ağzını kapattığını öne sürdüğü bebek öldü. Ardından hastaneye giden R.U., bebeğini ölü olarak dünyaya getirdiğini söyledi.

Çelişkili ifadeler veren R.U. doktorların ihbarı üzerine hastanede, bebeğin babası olduğu belirtilen Ö.Ö. ise evinde polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından bebeğini kasten öldürdüğü iddiasıyla adliyeye sevk edilen R.U., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ö.Ö. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

R.U.'nun ailesini adet görmediği için karnının şiştiğini söyleyerek kandırdığı ortaya çıktı. R.U.'nun mahkemedeki ifadesinde, "Ö.Ö. ile ilişkiye girdik ve hamile kaldım. Aileme de düzenli adet görmediğimi ve karnımın bu yüzden şiştiğini söyledim. Doğum sonrası ise kan olduğunu gördükleri için adet gördüğümü söyledim" dediği belirtildi.

'BABASI BEN DEĞİLİM'

Ö.Ö. ise ilişkiyi doğrularken, bebeğin kendisinden olmadığını öne sürdü. Ö.Ö.'nün ölen bebeğin babası olup olmadığı, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca yapılacak DNA testinin ardından netlik kazanacak.

Yorumlar (0)