THY pilotu o cismi cep telefonuna kaydetti: "Hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm"

İstanbul'dan Almanya'nın Köln şehrine doğru tarifeli uçuşu gerçekleştiren Türk Hava Yolları pilotu, uçuş sırasında havada hızlı şekilde hareket eden bir cisim farketti. Hemen cep telefonuna sarılan pilot, o anları kaydetmeyi başardı. Pilot hayatında ilk kez böyle bir şeyle karşılaştığını belirtti.

Genel 13.05.2019, 10:53
THY pilotu o cismi cep telefonuna kaydetti: "Hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm"

Türk Hava Yolları pilotu Atilla Şentürk, 10 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen İstanbul-Köln uçuşu sırasında havada hızlı şekilde hareket eden bir cisim gördüğünü söyledi.

DHA'nın aktardığı habere göre, o anları cep telefonuna kayıt eden Şentürk, söz konusu anları da sosyal medya hesabından paylaştı.

Şentürk, paylaşımında "Kokpit sol camının gökyüzünde görebildiği tüm ufku 1 saniyede boydan boya katetti. İnanılmaz bir hız. Almanya Köln uçuşunda yüksek irtifada inanılmaz parlak bir gök cismi gördük. Uydu veya yıldız değildi. Sonra inanılmaz bir hızla uzaklaşarak kayboldu. Hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm. Çok yakınımızdaydı ve güneşe rağmen çok parlaktı. Ben bu kadar hızlı uçan bir şey görmedim. Kabin amiri Efsun Selin Sezer ve First Officer Özgür Erdaş aynen şahit oldular" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)