Türk Kızılayından Telaferli göçmenlere gıda yardımı

KERKÜK (AA) - Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye gıda yardımında bulundu.Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Delegasyonu Başkanı Utku Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada,...

Türk Kızılayından Telaferli göçmenlere gıda yardımı

KERKÜK (AA) - Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük kentindeki Yahyava Çadır Kampı'nda yaşayan Telaferli 550 aileye gıda yardımında bulundu.

Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Delegasyonu Başkanı Utku Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kerkük'ün Yahyava kampındaki 550 Telaferli aileye gıda yardımı yaptık.'' dedi.

Söz konusu çalışmanın Hoca Ahmet Yesevi Derneği ve Türk Kızılayı koordinasyonuyla gerçekleştirildiğine işaret eden Akbaş, yardım kolilerinin bir ailenin yaklaşık bir aylık temel gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandığını ifade etti.

Kızılay olarak Irak'ın pek çok bölgesinde olduğu gibi Kerkük'teki göçmenlere de yardımlarını sürdüreceklerini söyleyen Akbaş, geçen hafta Yahyava kampına getirdikleri 85 çadırın kurulma sürecinin devam ettiğini ve önümüzdeki iki gün içinde bu işlemlerin tamamlanacağını aktardı.
Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE