YDS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YDS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanır?

ÖSYM tarafından adayların dil yeterliliğini ölçmek için yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları bugün açıklanacak. YDS sınavı için adaylar heyecanla beklerken henüz ÖSYM tarafından sınavın saat kaçta açıklanacağına dair bir açıklama yapılmadı. Peki, YDS sınav sonuçları nereden açıklanacak?

Genel 19.04.2019, 09:02 19.04.2019, 10:53
YDS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YDS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanır?

YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 24 Mart tarihinde düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarının 19 Nisan tarihinde açıklanacağı daha önce bildirilmişti.

YDS Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

Peki, yaklaşık 11 bin 458 adayın başvurduğu YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarfından henüz net bir açıklama yapılmasa da bugün öğlen saatlerinde sonuçların açıklanması bekleniyor.

YDS Sonuçları Nereden Görüntülenecek?

2019 YDS sonuçları sayfasına 'ÖSYM Aday İşlemleri' sayfasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Sayfa:

https://sonuc.osym.gov.tr/SonucSec.aspx

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

YDS PUANLANDIRMA SİSTEMİ

Yabancı dil seviyesi tüm adaylarda100 tam puan üzerinden,
90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir.

Yorumlar (0)