Yoksul insanlar, zengin insanlardan 10 yıl önce ölüyorlar

Imperial College London Halk Sağlığı Okulu'ndaki bilim adamları nın yaptığı araştırmalara göre, yoksul insanlar zengin insanlardan 10 yıl önce ölüyorlar.

Yoksul insanlar, zengin insanlardan 10 yıl önce ölüyorlar

Imperial College London Halk Sağlığı Okulu'ndaki araştırmacılar, dünyadaki zengin ve fakir insanlar arasındaki yaşam beklentisindeki boşluğun genişlediğini ve neredeyse 10 yıla ulaşabildiğini buldular. 

Bilim adamları Lancet Halk Sağlığı dergisinde yayınlanan verilerden şok oldular. Uzmanlara göre, en fakir insanların yaşam beklentisi 2011'den beri düştü, ki bu yazarlara göre, "derinden rahatsız edici" bir trend.

Araştırmacılar, durumun kötü beslenme ve hastalığın çok geç tanısı dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilendiğine inanmaktadır.

Dr. Majida Ezzati'nin liderliğindeki İngiliz doktorlar, 2001'den 2016'ya kadar 16 yıl boyunca ölümlerin yaşandığı büyük gruplara, nedenlere ve ülkenin farklı bölgelerindeki yoksulluk düzeyini ölçmek için kullanılan çoklu yoksunluk endeksine göre 16 yıl boyunca Ulusal İstatistik Servisi'nden verileri analiz etti.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 03:20
YORUM EKLE