banner731

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Belirsizliğini Sürdürmeye Devam Edecek Mi?

İçişleri Bakanlığı 21 Nisan 2018 tarihinde Ankara'da görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yaptı. Ancak sınavın mülakatları 27 Temmuz 2018 tarihinde tamamlanırken Ağustos ayının 8'inde açıklanacağı bildirilmişti ve atamalar yapılacaktı. Ancak aradan geçen süre içerisinde en ufak bir açıklama yapılmamış olması sorunlara yol açtı.

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Belirsizliğini Sürdürmeye Devam Edecek Mi?

27 Ocak 2018 tarihinde İçişleri Bakanlığınca bir duyuru yayımlanmış ve "Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı" yapılacağı açıklanmıştı.

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında yer alan;

"İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü, Şube Müdürü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü, Hukuk Müşaviri, İl Yazı İşleri Müdürü, İl Mahalli İdareler Müdürü, İl İdare Kurulu Müdürü, İlçe Nüfus Müdürü, İlçe Yazı İşleri Müdürü, Uzman, Eğitim Uzmanı, Şef ve Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Avukat, Teknisyen, Tekniker, Kütüphaneci, Mühendis (bilgisayar, elektrik-elektronik, inşaat ve gıda bölümlerinden)" unvanları için yazılı ve sözlü olarak iki aşamada Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılacağı ifade edildi.

Ayrıca sınavın yazılı aşamasının 21 Nisan 2018 tarihinde saat 10:00'da Ankara'da yapıldı.

Daha sonra Valiliklerce ilan edilen unvanlar, boş kadro sayıları ve yedek sayılarına ilişkin sınav ilanı Valiliklerin resmi internet sitesinden 30 Ocak 2018 tarihinde ayrıca açıklanmıştı ve 30- 31 Ocak 2018 tarihinde Bakanlık ve Valiliklerce ilan edilen boş kadro sayıları ile yedek sayılarının GYUD sınav modülüne girişi yapılacağı ifade edilmişti.

SÜREÇ UNUTULDU MU?

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavların mülakatları 27 Temmuz 2018 tarihinde tamamlandı.

Sonuçlar ise 8 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacaktı ve atamalar yapılacaktı.

Aradan geçen zaman zarfında en ufak bir gelişme olmazken belirsizlik ortaya çıktı.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığına bu konuda görüş sordu. Başkanlık 2 ay sonra 25 Eylül 2018 tarihinde verdiği görüşte ise şube müdürü ve şef kadrolarının iptal edilmediğini, bu kadroların varlığını koruduğunu belirtti.

Daha sonra DBP görüş yazısında ise; "Bu konuda yetkili olan kurum Cumhurbaşkanlığıdır, oraya da görüş sorulmalıdır" dedi ve bu konuda Cumhurbaşkanlığına görüş soruldu.

Buna ek olarak Resmi Gazete'de yayımlanan 1 nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine istinaden şube müdürü ve şef kadrolarının kaldırıldığını işaret edilerek mülakat sonuçlarını ertelenmişti.

İçişleri Bakanlığı bu konuyla alakalı olarak beklenti içerisinde bulunan adaylara yardımcı olmalıdır. Sürecin ilerleyişi açıklama bekleyen adaylara daha fazla zarar vermemelidir.

KAMUPERSONELİ.NET I ÖZEL HABER

Yorumlar (1)
çengelköy 1 yıl önce
gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederiz.