YÖK İptal Edilen Görevde Yükselme Sınavını Yeniden Açacak

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından YÖK Görevde Yükselme Sınavına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ 17.07.2018, 18:44 17.07.2018, 18:48
YÖK İptal Edilen Görevde Yükselme Sınavını Yeniden Açacak

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç'ı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında bir toplantı gerçekleştiren Önder Kahveci ile Yekta Saraç merak edilen merak edilen bazı konular hakkında bilgi alışverişinde bulundular. 

Bu konular arasında, YÖK tarafından gerçekleştirilen Görevde Yükselme Sınavı'da yer aldı. Konunun görüşmesin Türkiye Kamu-Sen Başkanı Kahveci söz konusu sınava dair önemli açıklamalarda bulundu. 

YÖK GÖREVDE YÜKSELME SINAVI YENİDEN YAPILACAK

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, YÖK Başkanı Yekta Saraç ile görüşmesinin ardından kendisine ait sosyal medya hesabından konuşulan konulara dair açıklamalarda bulundu. Resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalarında YÖK Görevde Yükselme Sınavına dair bilgiler veren Önder Kahveci sınavın yeniden yapılacağını aktardı. 

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci'nin YÖK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı'na dair yapmış olduğu paylaşımları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci Tarafından Yapılan Paylaşımlar

1-) YÖK tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir duyuru iptal edilen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı ile ilgili olarak YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç ile görüştüm.

2-) Söz konusu iptal ile çalışanların mağdur olduğunu ve bu konu ile ilgili yeniden değerlendirme yapılması gerektiğini ve çalışanların beklentilerini Sayın Başkana ilettim.

3-) YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç'ta değişen mevzuatlara dikkat çekerek hukuki bir problem yaşanmaması için böyle bir karar aldıklarını belirtti. Bu durumun bir iptalden öteye erteleme olarak değerlendirilmesini gerektiğini ve önümdeki aylarda sınavın yapılacağını ifade etti.

4-) Sınavı bekleyen Üniversite çalışanları merak etmesinler bu konu daima gündemimizde olacak ve çalışanların mağduriyetleri giderilene kadarda süreci yakından takip edeceğim.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Esra ozkan 1 yıl önce
Sınav ne zanan olacak