Yüksek Seçim Kurulu Görevde Yükselme Sınavı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve görevde yükselme sınavı başvuru kılavuzuna yer verildi. Ayrıca adaylardan talep edilen belgeler ve başvuru şartlarıyla alakalı olarak detaylara yer verildi...

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ 26.07.2018, 11:18 31.01.2019, 02:19 Kerim Solak
Yüksek Seçim Kurulu Görevde Yükselme Sınavı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve görevde yükselme sınavı başvuru kılavuzuna yer verildi.

İşte ilana yönelik olarak tüm detaylar...

ÖSYM'den yayımlanan duyuru içerisinde yer alan ifadelerde ise;

"2018 Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Atama Seçim Müdürü ve Seçim Müdür Yardımcısı Giriş ve Seçim Müdürü ile Şube Müdürü Görevde Yükselme Sınavı (2018-YSK) Başvuruları Alınacak

2018 Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Atama Seçim Müdürü ve Seçim Müdür Yardımcısı Giriş ve Seçim Müdürü ile Şube Müdürü Görevde Yükselme Sınavı (2018-YSK) 2 Eylül 2018 tarihinde Ankara’da uygulanacaktır. Başvurular, 26 Temmuz-2 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Adayların başvuru sürecinde Ek’te yer alan 2018-YSK Kılavuzunu dikkatle incelemeleri önerilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK

Yayımlanan duyuru içerisinde yer alan detaylarda ise sınavın ne zaman yapılacağıyla alakalı olarak;

2018 Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Atama Seçim Müdürü ve Seçim Müdür Yardımcısı Giriş ve Seçim Müdürü ile Şube Müdürü Görevde Yükselme Sınavı (2018-YSK), 2 Eylül 2018 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Sınav, saat 14.45’te başlayacak ve cevaplama süresi 120 dakika (2 saat) olacaktır. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınavın ilanı, YSK tarafından başvurular başlamadan önce yapılacaktır. İlanda, sınava başvuru koşulları ayrıntılı olarak yer alacaktır. Başvuru koşullarını taşımadığı halde sınava giren ve başarılı olan adayların atamaları YSK tarafından yapılmayacaktır." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (3)
Samet tanrıkulu 13 ay önce
Burda da 35 yaş var bittim artik hiç bir sinava giremiyorum
YAŞ 35 YOLUN YARISI DEĞİL 13 ay önce
yaş siniri koymalari çok kötü.35 bi̇r yaş deği̇lki̇ hem.asil o yaştan sonra başliyor mücadele.bence bu siniri kaldirmalari gereki̇yor.
çabalayan 13 ay önce
arkadaşlar aday başvuru koşulları nerede ?