1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun !

1 Eylül Dünya Barış Günü Nedir? 1 Eylül Dünya Barış Günü Neden Kutlanır ? 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün önemi nedir? İşte detaylar...

GÜNDEM 01.09.2016, 10:48 01.09.2016, 11:00
1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun !
1 Eylül Dünya Barış Günü, Almanya'nın Polonya'yı işgal ettiği ve 2.Dünya Savaşı'nın başladığı, 1 Eylül 1939 gününe ithafen kutlanır.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nün ilan edilmesiyle beraber, bu günde çatışmaların olmamasını, barış yolunda bilinçlenmeyi amaçlamıştır. Her Dünya Barış Günü'nde Birleşmiş Melletler'de 'Barış Çanı' çalınır. Bu barış çanı, savaşlarda hayatını kaybeden insanlar anısına Japonya tarafından,dünyanın farklı yerlerinden çocukların bağışları ile yapılmıştır. Çanın üzerinde 'Çok Yaşa Mutlak Barış' yazısı kazılıdır.

Birleşmiş Milletler, 1 Eylül olan Dünya Barış Günü'nün daha sonra değiştirerek 21 Eylül olarak ilan etmiştir.

1 Eylül Dünya Barış Günü mesajı, ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu yayınladığı mesajda: "'Yurtta sulh cihanda sulh' sözünün değerini bugün bir kez daha anlıyoruz. Dünya Barış Günü’nde tüm dünyaya barış dolu bir gelecek diliyorum" dedi.

Kamupersoneli.net olarak bütün dünyada barışın ve hoşgörünün hakim olduğu bir yaşam diliyoruz. 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)