1 Kişi Mezun Oldu! MSÜ'de Şaşırtan Tören

Ankara'da Milli Savunma Üniversitesi Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı'nda mezuniyet töreni bugün gerçekleştirildi. Ayrıca törende, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılmasıyla beraber Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde açılan okulda, KKTC vatandaşı olduğu için ihraç edilmeyen kişi diplomasına kavuştu.

GÜNDEM 31.08.2018, 16:26 31.08.2018, 16:35
1 Kişi Mezun Oldu! MSÜ'de Şaşırtan Tören

Ankara'da Milli Savunma Üniversitesi Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı'nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde bir kişi mezun oldu.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılmasından sonra Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde açılan okula, KKTC vatandaşı olduğu için ihraç edilmeyen ve tek mezun olan 20 yaşındaki Bando Astsubay Çavuş Batuhan Karaoğlan diplomasına kavuştu.

Ayrıca saygı duruşu ve İstikla Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Okul Komutanı Topçu Albay Mustafa Karaman;

"Bugün Bando Meslek Yüksekokulumuzdan bir öğrencimiz, 'astsubay çavuş' olmanın gururuyla, huzurlarınızda diplomasını alacak ve meslek hayatına ilk adımını atacaktır" dedi.

Ayrıca açıklamasına ise;

Bu kutsal yuvada, bando astsubaylarını yetiştirme onurunu ve sorumluluğunu yüklenmiş bulunmaktayız. 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain kalkışmanın sonucunda 2016 yılında mezun veremeyen Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu halihazırda Milli Savunma Üniversitesi çatısı altında faaliyetlerine devem etmektedir.

Bugün KKTC'den bir öğrencimiz astsubay çavuş olmanın gururuyla bizlerin ve siz ailelerin şahitliğinde diplomasını alacaktır." ifadelerini kullandı.

Tek mezun olan KKTC vatandaşı Bando Astsubay Çavuş Batuhan Karaoğlan ise açıklamasında;

Bugünlere ulaşmamız için imkan ve desteklerini esirgemeyen, bizleri yetiştirmek için her türlü fedakarlığı yapan komutanlarıma ve bu mutlu günde benimle aynı sevinci, heyecanı ve gururu paylaşan, beni her zaman kucaklayan sevgili aileme, saygılarımı ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu ocakta geçirdiğim süre zarfında güzel anılar biriktirdim, verimli yıllar geçirdim. Askerlik mesleğinin inceliklerini ve çok sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunu öğrendim" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)