10 Ekim Terör Saldırısı Hakkında İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliğine 400 Bin TL Tazminat Cezası

10 Ekim 2015'de Ankara Gar'da gerçekleştirilen terör saldırısını engelleyemedikleri gerekçesi ile Ankara Valiliği ile İçişleri Bakanlığına 400 bin TL tazminat cezası verildi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

10 Ekim Terör Saldırısı Hakkında İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliğine 400 Bin TL Tazminat Cezası

Ankara 12. İdare Mahkemesi tarafından Ankara tren garında meydana gelen terör saldırısı hakkında İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği 400 bin TL tazminat ödemeye mahkum etti.

100 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı yakınlarında IŞİD mensupları tarafından bir terör saldırısı düzenlenmişti. Söz konusu saldırıda 100 kişi hayatını kaybederken 246 kişi de yaralanmıştı. Gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği hakkında dava açıldı. Açılan davada ise karar çıktı.

400 BİN TL TAZMİNAT

Ankara 12. İdare Mahkemesi, sosyal risk ilkesi uyarınca 'terör eylemini engellemedikleri' gerekçesiyle Bakanlık ve Valiliğin 400 bin lira manevi tazminat ödemesini kararlaştırdı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE