10 Kasım'da Atatürk İlah Değildir Demişti! İfadesi Ortaya Çıktı!

Edirne'de 10 Kasım günü düzenlenen Atatürk'ü anma töreninin yapıldığı esnada "Atatürk ilah değildir" ifadelerinde bulunan üniversite öğrencisinin tutuklandığı açıklanmıştı. Söz konusu öğrencinin "ifadesi" ortaya çıktı. Peki ifadesinde ne dedi? İşte merak edilenler.

GÜNDEM 12.11.2018, 08:26
10 Kasım'da Atatürk İlah Değildir Demişti! İfadesi Ortaya Çıktı!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80'inci yıldönümünde Edirne'de Atatürk aleyhine ifadeler kullanan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki E.Ş. gözaltına alınmıştı ve daha sonra tutuklandı.

10 Kasım Atatürk'ü anma töreni sırasında kullandığı ifadelerde ise; "Atatürk ilah değildir, Allah'ın kanunları var. Atatürk Batı'nın kanunlarını getirdi. Putlara tapmayın" dediği iddia edilmişti.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre kullandığı sözler üzerine genç kıza anında müdahale edilerek tören alanından uzaklaştırıldığı açıklanmıştı..

Edirne Adliyesi'ne sevk edilen öğrenci daha sonra savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarıldı ve "Atatürk'e ve hatırasına alenen hakaret" suçlarından tutuklanarak, Edirne Kapalı Cezaevine konuldu.

İFADESİ BELLİ OLDU

Edirne'de Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi E. Ş.'nin mahkemede verdiği ifadesi ise şu şekilde;

"Kaldığı yurttan çıkıp anma törenlerinin oraya geldim. O sırada saygı duruşu başlamıştı. Ben bu arada 'bu kıyamdır' şeklinde söylememe kalmadan polis memurları beni yakaladılar.

Bu kıyamdan kastım namazdaki dik duruş halidir. 'Putlara tapıyorsunuz, puta saygı duyuyorsunuz' demedim.

Polisler beni yakaladığında Allah'ın kanunu bilmiyor musunuz, Batılı inançları getirdi' dedim.

Fakat bunu sadece polis memurlarına karşı söyledim" diyerek kendisini savunduğu açıklandı.

Yorumlar (3)
Seyyid 12 ay önce
Doğru söylemiş. Herkesin düşünce özgürlüğü vardır. Sözlerinde hakaret içeren bir ifade de bulunmuyor. Adaletsiz bir yargılama olmuş. Tekrar yargılanmalı. Hakk'ı savunana haksız denilen bir toplumda yaşıyoruz. Rabbim yardımcımız olsun
Mehmetcanyıldırım 12 ay önce
Bu ülkede binlerce ataist var ve onlar var olan Allaha yok diyor o zaman onlarıda hapse atın ben böyle saçma bir tutuklama görmedim fetöcü rahip çıksın böyle suçsuzlar yatsın nasıl bir adalet sistemi var bu ülkede yazık
Mehmetcanyıldırım 12 ay önce
Bu ülkede binlerce ataist var ve onlar var olan Allaha yok diyor o zaman onlarıda hapse atın ben böyle saçma bir tutuklama görmedim