10 yılda 25 bin esnaf işinden oldu iddiası! Valilik açıklama yaptı

Adana’da son zamanlarda gündeme gelen ve son 10 yılda 25 bin esnafın kepenk kapatarak işinden olduğu iddiaları hakkında Adana Valiliği açıklama yaptı.

GÜNDEM 08.10.2019, 21:23
10 yılda 25 bin esnaf işinden oldu iddiası! Valilik açıklama yaptı

Türkiye’de yaşanan ekonomik krizlerde şehirler farklı şekillerde darbe alıyor. Kimi şehirlerde binlerce esnafa işinden olurken kimi şehirlerde de binlerce esnaf kendi işinin patronu oluyor. Son on yılda Adana’da 25 bin esnafın işinden olduğu hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak Adana Valiliği açıklama yapmak zorunda kaldı.

10 YILDA BİNLERCE ESNAF KEPENK KAPATTI İDDİASI

 10 yılda 25 bin esnafın kepenk kapattığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Valilik, bu süreçte 51 bin 765 esnaf ve sanatkar işletmesinin faaliyete geçtiğini açıkladı. Ayrıca Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında çıkan gerçek dışı iddialar da yalanlandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Son 10 yılda, Adana'da açılan ve kapanan esnaf ve sanatkar işletmelerini gösterir sayısal veriler değerlendirilmiş olup, bu süreçte 22 bin 951 esnaf ve sanatkar işletmesi kapanırken, aynı süreçte iki katından fazlasına denk gelen 51 bin 765 esnaf ve sanatkar işletmesinin faaliyete geçtiği tespit edilmiştir."

Yorumlar (0)