15 Temmuz Gazisi, Tankın Altına Yatan Sabri Ünal Gazilik Kimliğini ve Madalyasını İade Etti!

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Altunizade'de durdurmaya çalıştığı iki tankın üzerinden geçmesi sonucu yaralanan ve bu kapsamda gazi unvanı alan Sabri Ünal sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla beraber gazi kimliğini ve madalyasını iade ettiğini duyurdu...

15 Temmuz Gazisi, Tankın Altına Yatan Sabri Ünal Gazilik Kimliğini ve Madalyasını İade Etti!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında tankları durdurmaya çalışırken bir kolunu kaybeden Sabri Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na istifa dilekçesini verdiğini duyurdu.

Ünal, gazilik madalyasını iade ettiğini sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"Aşama 1 tamamlandı. ASPB'ye istifa dilekçemi ve gerekli evrakları verdim. Gazi kimliğini, gazi madalyasını, ücretsiz seyahat kartını (akbil) iade ettim. Bu saatten sonra 15 Temmuz temalı bir yerde adımı kullanıp kimse kendisini zor duruma sokmasın.

Çıkıp benim akıllılığımı, deliliğimi, haklılığımı veya haksızlığımı savunmasın/iddia etmesin ki cevap hakkı doğmasın. Ben hakkıma giren herkese hakkımı helal ediyorum ve SUSMA hakkımı kullanmak üzere BU hesabı burada sabitliyorum.

Bu aşamada muhtemelen hakkımda bir soruşturma açılır, psikolojik durum tespiti falan yapılmak istenebilir. Muhtemel şeyler.

Hızlıca iade edebileceğim şeyler: Su indirimi, elektrik indirimi, varsa doğalgaz indiriminin iadesi. Biraz da onlarla uğraşacağım.

Daha zorlu yoldan iade etmem gereken kısımlar. Kullanmış olduğum faizsiz kredi hakkı. Talep edilirse darbe sonrası verilen tazminatlar ve maluliyet maaşı!"

Ünal, açıklamasının ardından Twitter hesabını kapattı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurkent
Nurkent - 6 ay Önce

Vatanseverler Sahipsiz Mağdur Bırakılarak
Küstürülmüşlerdir
Devlet Büyüklüğünü Gösterip 15 temmuz Gazilerinin
Gönlünü Almalıdır.
Bu gün Devlet Sahip Çıkmaz ise Yarın Devlete Yapılacak Darbede Sokağa Çıkmak için Bir Daha DÜŞÜNMEK GEREKECEK

Yunus
Yunus - 6 ay Önce

Başvuru yapabilen var mi