17 Kasım nöbetçi noter hangileri? Türkiye Noterler Birliği hafta sonu çalışan nöbetçi noterleri açıkladı

Türkiye Noterler Birliği tarafından yayınlanan nöbetçi noter listesi sayesinde vatandaşlar hafta sonu da noter işlemlerini hafta içinde olduğu gibi yaptırıyor. İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir şehirlerinde görev yapan nöbetçi noterlerin hangileri olduğu araştırılıyor. Türkiye Noterler Birliği tarafından 17 Kasım pazar günü görev yapan nöbetçi noterler de açıklandı. Nöbetçi noterler hakkındaki büyün detaylar haberimizin detayında...

GÜNDEM 14.11.2019, 22:15
17 Kasım nöbetçi noter hangileri? Türkiye Noterler Birliği hafta sonu çalışan nöbetçi noterleri açıkladı

Nöbetçi noter uygulaması vatandaşların haftaiçi mesailerinden fırsat bulamadıklarından dolayı Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından hayata geçirildi. Vatandaşlar haftasonu da işlemlerini yaparak mesailerinden geri kalmamış bulunuyorlar. 

Her hafta sonu açık olan nöbetçi noter listesi Türkiye Noterler Birliği tarafından açıklanıyor. Açıklanan listede de noterler mesai saatleri içinde vatandaşların çeşitli noter işlemlerini gerçekleştiriyor. Nöbetçi noter uygulaması sayesinde haftaiçi yoğunluğu da azaltmış oluyor. Noter işlemlerini hafta sonu açık olan noterlerde gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar da merakla 17 kasım pazar nöbetçi noter hangileri? sorusunun cevabını merak ediyor. 

İSTANBUL ANKARA İZMİR NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ AÇIKLANDI

16 milyon nüfusa sahip olan İstanbul'da vatandaşların hafta sonu merak ettikleri konuların başında İstanbul nöbetçi noter  listesi geliyor. Başkent Ankara'da da Ankara nöbetçi noter listesi merak edilirken Ege'nin incisi İzmir'de de noter işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar İzmir nöbetçi noter listesini arıyor.  

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ

Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından vatandaşlardan gelen talep üzerine nöbetçi noter uygulaması hayata geçirildi. Uygulanmaya başlandığı günden itibaren de vatandaşlar haftaiçi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma günlerinin aksine özellikle cumartesi ve pazar günleri hizmet veren noterleri tercih ediyor. 

NOTER ÇALIŞMA SAATLERİ?

Türkiye Noterler Birliği'ne bağlı olan nöbetçi noterler hafta sonu çalışma saati olarak da sabah saat 10.00 ila 16.00 arasında hizmet veriyor.

Nöbetçi noter listesine aşağıda vermiş olduğumuz sorgu linkinde bulunan sayfadan ulaşabilirsiniz

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA LİNKİ:

https://portal.tnb.org.tr/Sayfalar/NobetciNoterBul.aspx

Yorumlar (0)