09 Eylül 2020 Çarşamba 13:46
18-35 yaş aralığında 2 ilde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından https://vakifilan.ailevecalisma.gov.tr adresi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı.

18-35 yaş aralığında belirtilen bölümlerden mezun adayların başvurularının kabul edileceği personel alım ilanlarından adayların ayrıca en az KPSS'den 60 puan alması gerektiği bildirildi.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak,

3) Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak, ya da tecilli olmak

4) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

6) Ösym tarafından 2018 veya 2019 yıllarında lisans mezunları için yapılan KPSS sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

SOSYAL YARDIM VE İNCELEME GÖREVLİSİ PERSONEL ALIMI ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI;

- Bilgisayar Programcılığı alanında bilgi sahibi olmak ve belgelendirmek.
- Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren İktisadi ve İdari Bilimler, Eğitim ve İşletme Fakültesi mezunu olmak.-Bu Fakültelerin İktisat, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi, Kamu Yönetimi ile Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler Bölümü mezunları.
- En az B Sınıfı Ehliyet sahibi olmak
- Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı
-Microsoft programlarını aktif olarak kullanabilmek ve bunu Milli Eğitim Bakanlıpı kurumlarınca veya Üniversitelerce verilen sertifika ile belgelendirmek. Adayların bilgisayar bilgi, tecrübe ve kullanımları uygulamalı olarak değerlendirilecektir.-Sürücü Belgesi şartı aranmaktadır. En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak.-Adayın Vakfın bulunduğu ilçe sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir.Diğer özel şartlar: Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren İktisadi ve İdari Bilimler, Eğitim ve İşletme Fakültesi mezunu olmak. Bu Fakültelerin İktisat, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi, Kamu Yönetimi ile Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler Bölümü mezunları.-İlan tarihi itibari ile en az 6 (Altı) ay öncesinden ilçe sınırları içerisinde ikamet etmiş olmak.-Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunamadığını belgelendirmek.-18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.- Daha önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma alanında çalışmış olmak ve bunu belgelemek.-ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan ve geçerliliği devam eden 2018 ve 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması.-İşe alınacak personel en az 10 yıl Çatak İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında çalışacağını taahhüt ettiğini kabul etmiş olacak.- Çatak SYDV Başkanlığı; başvuru yapan adaylar içerisinde herhangi birini işe alım şartlarında ve özel şartlarda belirtilen kriterleri taşımadığı tespit edilmesi durumunda belirlenen süreçte personel alımını iptal etme yetkisine sahiptir.-Görevin özelliğine göre eğitim, yaş ve tecrübe gibi özel şartları taşımak. -Vakıf mülakat komisyonu genel ve özel kriterleri yerine getiren en uygun adayı seçme yetkisine sahiptir.-Vakıf Mülakat Komisyonu mülakat sonucunda Vakıf iş ve işlemlerine uygun nitelikte kişilerin bulunmaması durumunda sınavı iptal etme hakkına sahiptir.

BÜRO MEMUR ALIMI PERSONEL ALIMI ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI;

- İyi derecede bilgisayar (Windows,Word, Excel,Powerpoint, vb. ofis programları) kullanabiliyor olmak.

- YÖK Tarafından tanınan üniversitelerin 4 yıllık yükseköğretim kurumlarının Sosyoloji,Psikoloji,Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İktisat,İşletme,Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi,Yönetim Bilişim Sistemleri ,Uluslararası İlişkiler) Halkla İlişkiler, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi bölümlerinden mezun olmak.

- En az B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak.

- Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı

1.YÖK tarafından tanınan Üniversitelerin Dört Yıllık Yükseköğretim Kurumlarının Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ,Uluslararası İlişkiler) Halkla İlişkiler, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi bölümlerinden mezun olmak,

2.Resmi yazışmaları yapabiliyor olmak,

3.Sosyal iletişim becerisine sahip olmak,

4.İyi derecede bilgisayar (Windows, Word, Excel, Powerpoint,vb. ofis programları ) kullanabiliyor olmak,

5.En az B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak

6.Son 6 aydır Emirdağ İlçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. (Nüfus Müdürlüğünden alacağı Adres Bilgileri Raporu ile belgelendirmek),

7.İş tanımlarında belirtilen görevlerini aksatacak herhangibir engeli bulunmamak,

8.Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına sahip olmak,

9.En az 5 yıl işten ayrılmayacağını kabul ve taahhüt etmek, taahhütname şartları yerine getirilmediği takdirde, Vakıf Mütevelli Heyeti?nin belirlediği tazminatı ödemeyi kabul etmek.

10.ÖSYM tarafından 2018-2019 yılında lisans mezunları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

11.Mülakat sonucunda işe girmeye hak kazanan personelin Güvenlik Soruşturması yapılacaktır. Olumsuz bir durumla karşılaşılması halinde Mütevelli Heyeti tarafından işe alımı iptal edilecektir.

SYDV PERSONEL ALIM İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.