20 Bin 127 Öğretmen Atama Başvuruları Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen adaylarının merakla beklediği 20 bin öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yaptı.

GÜNDEM 20.03.2017, 10:49
20 Bin 127 Öğretmen Atama Başvuruları Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin 127 öğretmen ataması için atama takvimi ve kontenjan dağılımı açıklanmıştı. Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili açıklama yaptı. 60 bin aday mülakata çağırılacak fakat bu adaylardan sadece 20 bini sözleşmeli öğretmen olarak atanabilecek. Sözleşmeli öğretmen atamaları için başvuru tarihi de yarın son bulacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, aday öğretmenlerin merakla beklediği atama tarihini açıkladı. Öğretmen atamaları, Haziran'da yapılacak, atanan öğretmenler Eylül'de okullarda ders başı yapacak. 20 bin öğretmen ataması için bir haftalık başvuru süresi yarın sona erecek. Bakanlık, 20 bin kişilik sözleşmeli kadro için 60 bin adayı mülakata çağıracak. Mülakatlar Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak. Atamaların da Haziran'da gerçekleşmesi bekleniyor. Bakan Yılmaz, öğretmenlerin yaz tatili boyunca oryantasyon eğitimine tabii tutulacaklarını ve Eylül'de de göreve başlayacaklarını belirtti. Atamalarda öncelik, öğretmen açığının en fazla olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da olacak. Atanan öğretmenler sözleşme gereği 6 yıl boyunca tayin talebinde bulunamayacak. 2016'da 33 binden fazla öğretmenin görevine, FETÖ soruşturması kapsamında son verilmişti.

 Ağustos ve Eylül'de 20 bin kişilik daha öğretmen ataması yapılacağı tahmin ediliyor...

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)