20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağına Esnetme Mi Olacak? Karar Bekleniyor

20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağına Esnetme Mi Olacak? Karar Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında video konferans yöntemi ile kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Bu toplantıda 20 yaş altına ve 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağında esnetmelerin olup olmayacağı konusu hakkında görüşme yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir süredir yakın kurmaylarıyla mesaisini sürdürdüğü Huber Köşkü’nden beşinci kabine toplantısında başkanlık edecek. Kabine toplantısı video konferans yöntemi ile yapılacak. 

Toplantı kapsamında 30 Nisan’da sona erecek olan uzaktan eğitime devam sürecinin uzatılması ve cuma gününe denk gelen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile birlikte hafta sonu sokağa çıkma yasağının 3 gün olarak uygulanması formülü görüşülecek.

20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Esnetilecek Mi?

Gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında normalleşme döneminde kademe kademe hayata geçirilecek 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma yasağının esnetilmesinin yanı sıra 16 bakanlığın hazırladığı normalleşme planları da görüşülecek. 

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın aktardıklarına göre toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca2nın salgındaki son durumla ilgili bilgileri paylaşacağı bekleniyor ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da 4 günlük sokağa çıkma yasağının sokaktaki yansımaları ve tedbirlere uyum konusunda 30 büyükşehir ve Zonguldak'tan gelen istatistikleri paylaşması bekleniyor.

Yapılacak olan planlama kapsamında vaka sayılarının az olduğu ve küçük şehirlerde AVM'lerin ve restoranların kademeli olarak açılması görüşüleceği gibi Kurban Bayramına kadar geçecek iki aylık dönemdeki sahadaki duruma göre normalleşmenin eğitim, ulaştırma, sağlık alanında kademeli olarak genişletilmesi ve virüs öncesindeki döneme dönülmesi planları da ele alınacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.