20 yaş altındaki o kişiler sokağa çıkma yasağından muaf edildi

20 yaş altındaki o kişiler sokağa çıkma yasağından muaf edildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada 20 yaş altı sporcuların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacağı ifade edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 20 yaş altı lisanslı sporcuların belirli saatlerde sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamaları muafiyeti hakkında bir duyuru yayımlandı.

Bu duyuruda federasyonların takvimlerinde ilan ettiği Türkiye Şampiyonası müsabakalarına, tüm branşlardaki milli sporcu seçmelerine, olimpik branşlarda olimpiyat barajı almak üzere yapılan sportif faaliyetlere ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın spor projesine katılacak 20 yaş altı lisanslı sporcuların sokağa çıkma yasağından muaf olacakları belirtildi.

Ayrıca açıklamada sporcuların lisanslarını göstrmeleri gerektiği müsabaka veya seçmelere yönelik antrenmanlar da dahil olmak üzere bu faaliyetleri sırasında belirli saatlerde sokağa çıkma yasağından muaf olacakları vurgulandı.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Federasyonların takvimlerinde ilan ettiği Türkiye Şampiyonası müsabakalarına, tüm branşlardaki milli sporcu seçmelerine, olimpik branşlarda olimpiyat barajı almak üzere yapılan sportif faaliyetlere ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın spor projesine katılacak 20 yaş altı lisanslı sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü veya ilgili federasyonca düzenlenen durumunu gösterir belgeyi ibraz etmek kaydıyla, müsabaka veya seçmelere yönelik antrenmanlar da dahil olmak üzere bu faaliyetleri sırasında belirli saatlerde sokağa çıkma yasağından muaf olup ve yanlarında veli/vasi bulunmaksızın şehir içi ve şehirler arası seyahat edebilirler."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler