2019 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı - Öğrenci Yurdu Yurt Başvurusu Sorgulama ekranı

Üniversite öğrencileri dikkat! Son dakika KYK Kredili Yurtlar Kurumu başvuru sonuçları açıklandı.. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. KYK Öğrenci yurdu başvuru sorgulama ekranına haberimizdeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. KYK yurt ücretleri ne kadar? Burs ve Kredi başvuruları ne zaman yapılacak?..

GÜNDEM 29.08.2019, 11:26 29.08.2019, 11:38
2019 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı - Öğrenci Yurdu Yurt Başvurusu Sorgulama ekranı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

KYK Yurt Başvurusu Sorgulama için

SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

KYK yurt başvuru sonuçlarını merak eden üniversite öğrencileri gözünü başvuru yaptığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na çevirdi. Özellikle üniversite eğitimini farklı bir şehirde yapacak öğrencilerin merak ettiği 2019 KYK yurt başvuruları sona erdi. Kurumdan yapılan açıklamaya göre; başvuru sonuçları en kısa sürede açıklanacak olup her türlü bilgiye http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek Üniversitelerin de başlaması ile KYK yurt başvuru sonuçlarının Eylül ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR?

Öğrencilerimizin ekonomik koşulları da dikkate alınarak aylık yurt ücreti 310 TL olarak belirlenmiştir. 

KYK YURT ÖDEMESİ HANGİ BANKAYA YAPILACAK?

Kayıtlarını tamamlayan öğrenciler için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ödeme olarak 2 adres gösterdi: Ziraat Bankası ve Yurtkur'un resmi web sitesi "Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücreti ödemesini yapabilir."

KYK YURT ÇIKMAYANLAR NE YAPACAK?

Yedek öğrenciler KYK yurt kayıt tarihlerinin bitmesinin ardından KYK’nın web sitesi üzerinden belirli periyotlarda KYK yedek yurt başvurularını takip etmelidir. Boş kalan yurtlara yedek sırasına göre öğrenci alımı bu başvurularla yapılmaktadır.

Bu süreçte nerede kalacağım sorusunu sorabilirsiniz. Yedek sıranıza göre 2 hafta – 9 ay arası yurt çıkma olasılığı vardır. Bu süreçte eğer varsa akrabanızın veya arkadaşınızın yanında kalabilirsiniz. Maddi imkanınız yoksa da KYKmisafirhanelerinde barınabilirsiniz. Bunun için yurt müdürlüklerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Ön lisans ve lisans öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu vasıtasıyla burs desteği alabilecek. Ödemeli ve ödemesiz olmak üzere iki seçeneği mevcut olan burs başvuruları için henüz KYK tarafından bir tarih belirtilmedi. 2019-2020 eğitim dönemi için kredi ve burs başvuruları Ekim ayında yapılması bekleniyor. 

Yorumlar (0)