21 Eylül Dünya Barış Günümüz Kutlu Olsun!

21 Eylül Dünya Barış Günümüz kutlu, barış ve mutluluk dolu olsun.

GÜNDEM 21.09.2016, 10:35 21.09.2016, 10:50
21 Eylül Dünya Barış Günümüz Kutlu Olsun!
Uluslararası, ulusal olmak üzere Dünya genelinde yaşanan birçok problem mevcut. Bu problemler kimi zaman etkilerini içeride, kimini de genelde gösterse de; savaşçıl ve huzur kaçırmaya yönelik her problem aslında çözülebilecek problemlerdendir.

Doğa, insan, hayvan olmak üzere herkesin barışını sağlamak, huzuru, düzeni bozmamak ve en önemlisi " insanca " yaşayabilmek için gerekli olan şeylerin ilk başında gelen " barış " uluslararası bir kavramdır. Tüm canlılar, barış ve refah içerisinde yaşamalı, Dünya ortamında barışı sağlamalıdır.

Tam da bu sebepten ötürü uluslararası ve evrensel manada barışı desteklemek, barış içerisinde yaşamak konusunda birlik oluşturmak maksatlı Eylül ayının 3. haftası Dünya Barış Günü olarak ilan edilmiştir. Dünya genelinde, savaşları engellemek, savaşın kötülüğünü vurgulamak ve dikkat çekmek maksatlı Dünya Barış Günleri' nde savaşın zararları, ülkelere, canlılara ve koca bir ekosisteme ekileri anlatılmaktadır.

Her yıl Eylül 21 tarihinde Birleşmiş Milletler Merkezi' nde yer alan Çan çalınarak, " Çok yaşa, mutlak barış. " cümlesi sarfedilmiş oluyor. Çünkü bahsi geçen çan, Dünya çocuklarının bağışladıkları bozuk paralarla üretildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA


Yorumlar (0)