Alexa

21 Kasım 2016 Bakanlar Kurulu Toplantısı Sonrası Flaş Açıklamalar!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş , 21 Kasım 2016 Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. 2017 yılından itibaren tüm tohumlar sertifikalı olacak, Türkiye'de veri merkezleri kuruluyor, israil sabah ezanını yasaklayacak mı?, kritik ekk açıklamaları...

21 Kasım 2016 Bakanlar Kurulu Toplantısı Sonrası Flaş Açıklamalar!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş , 21 Kasım 2016 Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. 2017 yılından itibaren tüm tohumlar sertifikalı olacak, Türkiye'de veri merkezleri kuruluyor, israil sabah ezanını yasaklayacak mı?, kritik ekk açıklamaları...

21 Kasım 2016 Pazartesi 16:42
21 Kasım 2016 Bakanlar Kurulu Toplantısı Sonrası Flaş Açıklamalar!
 2017'DEN İTİBAREN TÜM TOHUMLAR SERTİFİKALI HALE GELECEK
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş : " 136 ovanın tarımsal sit olanı olarak belirlenmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca önümüzdeki günlerde de sit olmasına karar verilen ovalar tespit edilerek bunların da sit haline getirilmesi yönündeki çalışma Bakanlar Kurulu'na sunulacaktır. Yine bu çerçevede 2018 yılından itibaren tüm tohumların sertifikalı hale getirilmesi ile ilgili karar alınmıştır. Bununla ilgili çalışmalar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik tarafından bakanlar kuruluna sunulmuştur. Türkiye'de hayvancılığın arttırılması ve hayvancılıkta milli hayvan potansiyelinin arttırılması bakımından kısa vadede yapılacak çalışmalar gözden geçirilmiş, bir taraftan milli varlığımızın arttırılması hedeflenirken,  2017 yılında da yeteri miktar yani aradaki boşluğu dolduracak kadar Et ve Süt kurumu tarafından hayvan alınması, kırmızı etin sağlanması bakımından ithalata izin verilmesi kararlaştırılmıştır. 

VERİ MERKEZLERİNİN TÜRKİYE'DE OLUŞTURULMASI PROJESİ

Bir başka önemli konu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Bey tarafından gündeme getirilmiştir. Türkiye'nin özellikle internet alanındaki adımlarından birisi olacaktır. Veri merkezlerinin Türkiye'de oluşturulması projesi, Bildiğiniz gibi Türkiye'nin verileri yurt dışına gidiyor ve oradan geri Türkiye'ye geliyor. Yaklaşık %70 'i verimiz yurt dışında toplanıyor. Bu Türkiye'nin veri güvenliği açısından önemli bir risktir. Veri merkezlerinin Türkiye'de olması projesi hızlandırılacaktır. Milli yazılımın güçlenmesi bakımından Türkiye ekonomisi ve alt yapımıza katkı sağlayacaktır. Bu çerçevede ciddi bir istihdam ortaya çıkacaktır. 

OKULLARDAKİ GÜVENLİK EN ÜST SEVİYEYE GELİYOR

 Bir başka konu ise İçişleri Bakanlığı ve MEB tarafından ortaklaşa yürütülen ortak proje ile okullarımızın güvenliğinin sağlanmasıdır.Türkiye'de yaklaşık 55 bin okulumuz mevcuttur bina olarak. Bu binaların etrafında hem çocukların uyuşturudan korunması, hem okul etrafındaki asayiş olaylarının önlenmesi bakımından kamera sistemleri ile güvenli okul projesi çerçevesinde tüm bu okulların etrafı gözlemlenecek. İlgili emniyet birimleri de seyyar bir takım emniyet unsurlarıyla bu binalar etrafındaki ortaya çıkabilecek hassas durumlara müdahale edebilecekler. Bu çocuklarımızın okullarına güvenli bir şekilde gidip gelebilmesi açısından çok önemli bir adım olduğunu belirtmek isteriz. Bunun dışında Bakanlar Kurulumuzda  İç ve Dış Güvenliği ilgilendiren konular değerlendirilmiştir. 

KRİTİK EKK TOPLANTISI


Biliyorsunuz geçen cuma yapılan EKK toplantısında döviz, faiz ve bu alandaki gelişmeler konusunda merkez bankasının meseleyi yakınen takip etmesi ve merkez bankasını ilgilendirecek kararlarla ilgili adımları atacak hazırlıkların yapılması konuşulmuştu. İkinci konu ekonomideki yapısal reformların devam ettirilmesidir. Reel sektörün gelişmesine ilişkin hükümetin ortaya koymuş olduğu perspektifin sürdürülmesidir. 

CİNSEL İSTİSMAR DÜZENLEMESİ


Burada STK'ların, milletvekillerinin farklı grupların kanaat ve değerlendirmelerini Sn. Başbakanımız başta olmak üzere titizlikle gözden geçiriyoruz. Önce şu yanlış anlamayı ortadan kaldırmak lazım. Asla tecavüz suçlamalarını kapsamamaktadır. Kapsamayacaktırda. Bu konuda CHP ve MHP'nin başka teklifleri varsa gündeme getirmelerini teklif ediyoruz. Gruplar yarın bir araya gelecek. Eğer CHP ve MHP'nin başka bir teklifi varsa , değerlendirilecek bir konu olarak gündeme getireceklerse değerlendirmeye hazır olduğumuzu bildirmek isterim.   Şimdi zaten şu andaki haliyle düzenleme ilgili tarihten önceki durumu ilgilendiren bir düzenlemedir. Af değildir, sadece bu bir hukuki bir düzenlemedir. CHP ve MHP başka teklifi varsa onu getirsinler. Değerli arkadaşlar çok net söylediğimi düşünüyorum şu anda ortada parlementoya gelen tekliften başka teklif yok.  Eğer herhangi bir şey konuşulacaksa CHP ve MHP'nin kendi teklifini getirmesinin en doğru yol olduğunu söylüyoruz. Bize gelen STK'lardan diğer kuruluşlardan gelen değerlendirmeler bizde var ama muhalefet partileri de bir öneriyle gelirse bunlar gözden geçirilir. 

İsrail Sabah Ezanını Yasaklayacak Mı?

İsrail'in Sabah Ezanlarını Yasaklayacağı Yönündeki İddialar Şimdi öncelikle İsrail'de , Mescid-i Aksa'dan ve diğer camilerden okunacak ezanlara kısıtlamaların getirilmesi hiç bir koşulda kabul edilecek bir durum değildir. İnanç özgürlüklerine , din vicdan özgürlüklerine bütünüyle aykırı olan bir durumdur. Kudüs dediğimiz şehirde Müslümanlar , Hristiyanlar ve Yahudiler birlikte yaşadılar. Özellikle Osmanlı zamanında asırlar boyunca Kilise'deki çan sesleri, Mescidlerdeki ezan sesleri, Ağlama duvarlarındaki sesler birbirine karıştı. Hiç kimse birbirine niçin sen ağlama duvarında dua ediyorsun diye sormadı. Dolayısıyla bu karar çok kültürlü olan bir şehirde camilerdeki ezan seslerini kısmak anlaşılabilir bir şey değildir. Kudüs'ün geçmişine, kültürüne, çok yönlülüğüne hakarettir. Ben böyle bir yasağın uygulanmayacağını düşünüyorum. Böyle bir yanlışın ortaya konulmayacağını düşünüyorum.


DETAYLAR GELİYOR
Son Güncelleme: 21.11.2016 16:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
T 11 ay önce

ÖZEL GÜVENLİKLER KALDIRILSIN POLİS GÖREVLENDİRİLSİN POLİSİN HERYERDE GÖERVLENDİRİLİEREK POLİSLERE DAHA ÇOK ALIM YAPILIP GÜVENLİKLERİ YANİ TAŞERONUN ÖZEL GÜVENLİĞİNE SON VERİLSİN

banner462