24 TÜBİTAK Çalışanı FETÖ'den Gözaltına Alındı

FETÖ soruşturması kapsamında TÜBİTAK çalışanlarına operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda aralarında mühendislerin de bulunduğu 24 TÜBİTAK çalışanı gözaltına alındı.

24 TÜBİTAK Çalışanı FETÖ'den Gözaltına Alındı

Fethulahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında TÜBİTAK çalışanlarına Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bir operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda aralarında mühendislerin de bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

24 KİŞİ GÖZALTINDA

DHA'nın haberine göre Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından FETÖ/PYD soruşturması kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) çalışanlarına yönelik operasyon düzenlendi.

Söz konusu operasyon örgütle bağlantısı olduğu ve ByLock kullandıkları iddiası ile TÜBİTAK çalışanları hakkında düzenlendi. Operasyonlar kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkan 14 kişi İstanbul'da, 8 kişi Kocaeli'de, 2 kişi ise Ankara'da evlerinde gözaltına alındı.

Yapılan operasyonlar sonucunda gözaltına alınan kişilerin arasında mühendislerin de bulunduğu öğrenildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE