25 Temmuz 2016 Bakanlar Kurulu Kararları

Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanılan Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı.

GÜNDEM 25.07.2016, 23:04 25.07.2016, 23:18
25 Temmuz 2016 Bakanlar Kurulu Kararları
Bilindiği gibi Bakanlar Kurulu bugün 19.05'De Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştı. Bakanlar Kurulu toplantısı ise bitti. Bakanlar Kurulu kararlarını ise Başbakan Binali Yıldırım açıkladı.

Bakanlar Kurulu öncesinde ana muhalefet ve muhalefet partileri Cuhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Halk Partisi genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yaptılar. Yapılan görüşmede anayasa ve anayasada değişikliğin yapılıp yapılmaması hakkında görüşme sağlandı.Bu görüşmenin ardında Bakanlar Kurulu toplantısına geçildi. Toplantı sonucunda kararları Binali Yıldırım yaptı. 

Binali Yıldırım açıklamasında " Jandarm genel Komutanlığının ve Sahil Güvenlik Komutanlığının İçişleri Bakanlığına bağlanmasına karar verildiğini ve İstanbul Boğaziçi Köprüsünün isminin değiştiğini belirtti. 

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı İçişleri Bakanlığına Bağlandı

15 Temmuz darbe girşimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ciddi anlamda rol oynamıştı. Gerçekleştirilen darbe girişimi ertesinde söz konusu komutanlıklarda aramalar yapıldı ve birçok kişiler gözaltına alınmıştı. 

Boğaziçi Köprsünün İsmi Değişti 

Darbeci askerler ilk olarak İstanbul Boğaziçi Köprüsünde trafiği kesmişlerdi. Demokrasiye sahip çıkmak adına köprüye koşan vatandaşlar her ne kadar köprüyü darbeci askerlerin elinden alsada birçok yaralı ve şehit verdiler.

Bu bağlamda Bakanlar Kurulunda köprünün yeni ismi olarak ' 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ' olarak değiştirildiği belirtildi. 

Kamupersoneli.net / ANKARA
Yorumlar (0)