25 Yıl Sonra CHP'ye Geçen Kırşehir Belediyesinde 13 Bankamatik Memurunun İlişiği Kesildi

Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu'ndan yeni bir açıklama geldi. Selehattin Ekicioğlu Belediye Meclisi Toplantısında belediyede görevli gözüken 13 bankamatik memurunun ilişiğinin kesildiğini duyurdu.

GÜNDEM 01.08.2019, 23:02
25 Yıl Sonra CHP'ye Geçen Kırşehir Belediyesinde 13 Bankamatik Memurunun İlişiği Kesildi

Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu, Belediye Meclisi Toplantısında alınan kararla belediyede görevli gözüken 13 bankamatik memurunun ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında açıklama yapan Millet İttifakı adayı CHP'li Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu;

"Dedikodu ile konuşmam tasarrufa bakalım, 100 günlük bilanço verdim. Herkes diyordu ki, 'İŞ-Kur'dan personel çıkarsa Kırşehir'i temizleyemezler', var mı eksiklik yok.

'Maaşlar ödenemez diyorlardı' ne oldu? Biz elimizdeki evraklarla konuşuruz. Kimin gelip gittiğini bilmiyoruz. 13 personelden savunma alındı.

6 personelin çıkışı yapıldı. İşe gelmediği için, bunlar şuanda yapılan tespitler." dedi.

UĞUR MUMCU BASIN ANITI

Ayrıca Kırşehir'de 1993 yılında CHP'li Belediye Başkanı tarafından şehre yaptırılan Uğur Mumcu Basın Anıtı, sonra gelen MHP'li Belediye tarafından kaldırılmıştı.

Belediye Meclisi Toplantısında basın anıtının isim değişikliği talebi gündeme getirildi ve Belediye Başkanının isim değişikliği talebi MHP'li ve AK Partili üyeler karşı çıktı.

AK Parti'li ve MHP'liler bölgenin basın anıtı ismi ile özdeşleştiğini ifade etti ve isim değişikliği yerinde olmayacağını belirti.

Bu nedenle yapılan oylama sonrası isim değişikliği talebi 17'si evet, 12'si hayır ve 1 çekimser oy ile reddedildi.

Yorumlar (0)