banner731

27 İlde FETÖ Operasyonu: 58'i Muvazzaf 70 Askere Gözaltı Kararı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Konya merkezli 27 ilde darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 70 asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

GÜNDEM 04.01.2018, 11:18
27 İlde FETÖ Operasyonu: 58'i Muvazzaf 70 Askere Gözaltı Kararı

27 ilde FETÖ/PDY kapsamında gerçekleştirilen soruşturmada 58'i muvazzaf asker 70 şüpheli hakkında gözaltı kararı alındı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Konya merkezli 27 ilde darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlatıldı.

70 Asker Hakkında Yakalama Kararı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, daha önce gözaltına alınan askerler ile örgütün askeri personele 'Mahrem imamlık' yapan kişilerin vermiş olduğu ifadelerin ardından 70 asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

27 İlde Eş Zamanlı Operasyon

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 58'i muvazzaf 70 askerin 'FETÖ/PDY örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faaliyette bulunmak, hizmet yüklenmek ve kadrolaşmak' suçları nedeni ile gözaltına alınması için 27 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Öğrenilen bilgilere göre, şüphelilerin yakalanması için Konya merkezli 27 ilde başlatılan eş zamanlı operasyonlar devam ediyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)