30 Ağustos Zafer Bayramında İstanbul'da Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapmasında İstanbul'da önemli bir karar alındı. Buna göre İstanbul'da toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

GÜNDEM 29.08.2019, 12:49
30 Ağustos Zafer Bayramında İstanbul'da Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada büyük zaferin 97. yılının coşkuyla kutlanması için şehrin birçok noktasında etkinlikler düzenleneceği ifade edildi. 

İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK 

Söz konusu açıklamada herkesin davetli olduğu Zafer Bayramı kutlamalarının İstanbullulara unutulmaz anlar yaşatacağı ifade edilerek kutlamalar kapsamında İstanbul'daki toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vereceği belirtildi.

İstanbullular, yarın İstanbulkart entegrasyonuna dahil tüm toplu taşıma araçlarında kartını okutmak suretiyle ücretsiz yolculuk yapacak. Ücret bedellerinin tamamı İBB'nin bütçesinden karşılanacak. Yarına özel olarak toplu taşımaya ek seferler de konulacak.

Ücretsiz ulaşım uygulaması İETT, metrobüs, Otobüs A.Ş. (Havalimanı otobüsleri hariç), özel halk otobüsleri, şehir hatları vapurları, özel deniz yolu toplu ulaşım motorları ile Metro İstanbul'un yönettiği tramvay, metro, füniküler, tünel ve teleferik hatlarında geçerli olacak.

Yorumlar (0)