30 Bin TL Hibe İmkanı Sunan Genç Çiftçi Projesi Tekrar Uygulanır Mı?

Başarıyla uygulanan ve gençlere istihdam yolu açan, genç çiftçi projesi ilerleyen günlerde tekrar uygulanabilir mi?

GÜNDEM 28.09.2016, 14:21 28.09.2016, 14:38
30 Bin TL Hibe İmkanı Sunan Genç Çiftçi Projesi Tekrar Uygulanır Mı?
Bilindiği üzere hükümetin önemli projelerinden birisi olan ve 30 bin TL hibe desteği imkanı sunan Genç Çiftçi Projesi, yoğun ilgi görmüştü. Yüzbinlerce kişi tarafından başvurular yapılmış, dosyalar kurumlarda yığılmıştı. Yapılan çalışmalarda Genç Çiftçi Projesinin önemi farkedilmiş, kendi memleketinde iş kurmak, kırsalda iş imkanı yaratmak ve istihdamı sağlamak isteyenlere de umut yolu olmuştu.

Genç Çiftçi Projesi epey yerinde bir proje olarak görülmüş, bu noktada ülkenin bir çok kırsal kesiminde istihdam yaratılacak, ekonomik düzeyde artış, işgücü potansiyelinde dinamizm gerçekleşecek şeklinde olarak aktarılmıştı. Oldukça beğenilen ve faydalı olan bu tarıma dayalı projede, gençler yeni bir imkan daha bekliyorlar.

Geçtiğimiz günler itibariyle 15-30 bin TL olarak vatandaşlar tarafından tekrar beklenen Genç Çiftçi Projesi, sizce yeniden uygulanarak; kırsaldaki istihdamı ya da ekonomiyi rayına oturtmak için kullanılabilir mi?

Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ve yaşanan hain terör saldırıları nedeniyle istihdamın yetersiz kaldığı Doğu veya Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik bile olsa, proje yeniden tekrarlanır mı? 

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)