3600 ek gösterge son durum! 3600 ek gösterge teklifi mecliste reddedildi

Polis, Hemşire, İmam ve öğretmenleri kapsayacağı söylenen 3600 ek gösterge'de son durum! İYİ parti tarafından bugün meclise 3600 ek gösterge teklifi verildi. Verilen 3600 ek gösterge teklifine AK Parti ve MHP tarafından oy çokluğu ile reddedildi..

3600 ek gösterge son durum! 3600 ek gösterge teklifi mecliste reddedildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart İstanbul yerel seçim öncesinde ''3600 ek gösterge, seçim sonrası ele alacağımız ilk konulardan bir tanesidir'' demişti.. Ama 31 Mart seçimleri sonrasından bu yana geçen sürede hükümet tarafından ne konuşuldu nede 3600 ek gösterge'nin yasalaşması için her hangi bir çalışmada bulunuldu..

Yaklaşık 2 milyon memur vatandaşımızı ilgilendiren 3600 ek gösterge için bugün İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından meclise sunuldu.

İYİ Partili Türkkan tarafından verilen 3600 ek gösterge teklifi AKP ve MHP tarafından oy çokluğu ile reddedildi.

3600 ek gösterge'nin yasalaşması için meclise teklif veren İYİ Partili Lütfü Türkan, 14 Mart'ta Bilkent Şehir Hastanesi açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge ile ilgili “Hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur” sözlerini hatırlatarak ''“İYİ Parti olarak öğretmenlerimizin, polislerimizin, sağlık çalışanlarımızın, din görevlilerimizin ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağımıza söz verdik. Kanun teklifimiz Meclis'te duruyor. Araştırma önergemiz de AKP ve MHP işbirliği ile reddedildi” dedi...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 11:21
YORUM EKLE