4 Aydır Bisiklet Kullanan Zeytinburnu Belediyesi 132 Bin Lira Tasarruf Ettiklerini Açıkladı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın "kamuda tasarruf" sözlerini çok duyduğumuz son günlerde örnek bir davranışa imza attı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 12.09.2018, 13:49 12.09.2018, 17:13
4 Aydır Bisiklet Kullanan Zeytinburnu Belediyesi 132 Bin Lira Tasarruf Ettiklerini Açıkladı

Zeytinburnu Belediye Başkanı olarak görev yapan Murat Aydın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile oldukça se getirecek bir açıklamada bulundu.

Kamuda tasarruf tedbirleri alınması için yapılan çağrıların ayyuka çıktığı bir dönemde bunun aslında son derece kolay olduğunu kanıtlayan Aydın 4 aydır Zeytinburnu sınırları içerisindeki ulaşımda bisiklet kullandıklarını söyleyerek 132 bin 486 lira yakıt tasarrufu yaptıklarını açıkladı. 

Zeytinburnu Belediyesi Personelide Bisiklet Kullanıyor 

Belediye Başkanı Aydın'ın yanı sıra belediye personellerinin de Zeytinburnu sınırları içerisinde yer alan yolculukları için bisiklet kullandıklarını dile getiren Aydın araç yerine bisiklet kullanarak 4 aylık süre zarfında toplam 19 bin 173 litrelik yakıttan tasarruf ettiklerini söyledi. 

Yapılan yakıt tasarrufunun parasal değeri 132 bin lira 486 lira sınırına ulaşırken yapılan tasarruf ile belediye kasasından yakıt gideri olarak çıkacak olan bu tutar da belediyenin kasasında dolayısı ile vatandaşın cebinde kalmış oldu. 

Bizlerde Kamupersoneli.net ailesi olarak Zeytinburnu Belediyesi'ni göstermiş oldukları bu duyarlı davranıştan dolayı kutluyor, diğer belediyelere de örnek olmasını temenni ediyoruz. 

Kamupersoneli.net - Ankara 

Yorumlar (0)