4 Şehir'de Engelli ve Hamile Kamu Personellerine Kar Tatili

Yoğun şekilde devam eden kar yağışının şehir merkezlerinde ve kırsallarında yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle 4 şehirde engelli ve hamile kamu personellerine kar tatili verildi.

GÜNDEM 30.01.2017, 13:35 30.01.2017, 13:48
4 Şehir'de Engelli ve Hamile Kamu Personellerine Kar Tatili

Artvin ve Giresun'da, olumsuz hava koşullarının yaşam kalitesini olumsuz şekilde etlilemesi nedeniyle kamu kurumlarında görev yapan engelli ile hamile personellerine izin verildiği açıklandı.

Artvin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olan kar yağışının ve buzlanmadan dolayı il merkezinde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin bugün idari izinli sayılacağı açıklandı.

Giresun Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise da dün akşam saatlerinden beri devam eden ve il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve hava muhalefetine işaret edildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada; Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 3 Aralık 2002 tarihli genelgesi gereği kamu kurum ile kuruluşlarında görev yapan engelli personel ve hamile kamu personelin bugün için idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

TRABZON TATİL

Trabzon Valiliğinin internet sitesinden yapılan duyuruda ise; "Yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava şartları nedeniyle 30 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle Trabzon il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılmalarına Valiliğimizce karar verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Samsun'da dün gece başlayan kar yağışı kent genelinde etkisine devam etti. Samsun Valiliği, engelli ve hamile kamu personelinin olumsuz hava şartları nedeniyle bugün idari izinli sayılacağı açıklandı.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)