550 İşçi Alımı İçin 4 Bin 399 Kişi Başvuruda Bulundu

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde TYP kapsamında görevlendirilmek üzere 550 kişilik alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana yapılan başvuru sayısı 4 bin 399 olunca işe alımlar kura usulü ile belirlendi.

GÜNDEM 20.09.2018, 22:17
550 İşçi Alımı İçin 4 Bin 399 Kişi Başvuruda Bulundu

Elazığ'da, Toplum Yararına Program kapsamında, MEB bünyesinde görevlendirilmek üzere 550 işçi alımı için bir yayımlandı. 

Yayımlanan ilana ise kısa sürede  4 bin 399 kişi başvuruda bulundu. Başvuru sayısı beklenenden daha fazla olunca TYP kapsamında yapılacak olan alımlar kura usulü ile belirlendi. 

550 İŞÇİ ALIMI İÇİN 4 BİN 399 KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alımları çerçevesinde Elazığ'da bulunan İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışması için 550 kişinin alınacağını duyuruldu. İşe alımlar için ise kura çekilişi gerçekleştirilirken bu işlemler sırasında CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'da çekilişi izledi. 

İşçi alımlarına dair bazı açıklamalarda bulunan Gürsel Erol kura çekilişinin adil olmasını sağlayacağız dedi. Kura çekilişinin Noter huzurunda gerçekleştirildiğini ifade eden CHP Milletvekili Erol işe yapılan başvuru sayısı ile ilgili olarak vatandaşların işe ihtiyaçları olduğu vurgusunda bulundu. 

"İçeride noter huzurunda kura çekimi var. Doğru yol ve yöntem budur. İş için müracaat edenlerin hepsinin işe ihtiyacı var. Siyaset kurumunun ve siyasetçilerin bunların arasından taraf olmak yerine adil bir şekilde kura yöntemiyle belirlenmesine destek vermesi lazım. Bizde destek vermek ve adil bir kura çekiminin olmasını göstermek için buradayız. Bundan sonra İŞKUR'dan ve kamu kurumlarından ihtiyaç duyulan personelle ilgili alım, aynı yöntem ile olacak. Bizde bunların doğru yapılıp yapılmadığını denetleyeceğiz. Adil davranılmasını sağlayacağız.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)