6 Saat Süren Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı Sonrasında Kritik Açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında 6 saat süren Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. 6 saat süren önemli toplantıda terörle mücadelenin yanı sıra, iç ve dış gelişmelerle beraber Pençe harekatı konusunda değerlendirmelere yer verildi. İşte Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisi...

GÜNDEM 30.07.2019, 22:06
6 Saat Süren Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı Sonrasında Kritik Açıklamalar!

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenleenn Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı 6 saat 10 dakika sürdü.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından sonra kritik açıklama yapıldı.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) tarafından yayımlanan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Ülkemizin güvenliğini yakından ilgilendiren önemli iç ve dış gelişmeler ele alınarak, milli birlik ve beraverliğimiz ile bekamızı tehdit eden PKK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere bütün terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında azim ve kararlılıkla sürdürülen mücadele hakkında Kurul'a bilgi sunulmuş ve konu bütün boyutlarıyla müzakere edilmiştir.

PKK terör örgütüne karşı Irak'ın kuzeyinde "Pençe-1 ve Pençe-2 Harekatları"nın başarıyla yürütüldüğü, operasyon yapılan bölgeler tamammen temizlenenene kadar terörle mücadele harekatlarımızın devam edeceği önemle vurgulanmıştır.

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu'nda görevli bir diplomatımızın şehit olduğu menfur saldırı sert şekilde kınanmış, eylemin arka planının aydınlatılması ve sorumluları hakkında gereğinin yapılması hususundaki çalışmaların sonuna kadar takip edileceği kaydedilmiştir." 

Yorumlar (0)