77 Model Toros'u Paletli Kar Aracına Dönüştürdüler!

Trabzon’da 2 oto ustası, 1 yıldır üzerinde çalıştıkları 77 model Toros'u, paletli kar aracına dönüştürdü. Aracın fotoğrafı sosyal medyada paylaşılınca adeta meşhur oldu.

GÜNDEM 16.02.2019, 22:16 Kerim Solak
77 Model Toros'u Paletli Kar Aracına Dönüştürdüler!

İki usta, 1 yıl önce yapmaya başladıkları 42 yıllık otomobili çalıştırmaya başladılar.

TRABZON YAYLALARINDA BİR İLK

42 yıllık otomobili, geçtiğimiz günlerde çekici yardımıyla karla kaplı yaylaya çıkartan Gökhan Türkmen ve İskender Yavuz isimli ustalar, şov yapmayı da ihmal etmediler.

MALİYETİ 5 BİN TL

Oto makas ustası olan Gökhan Türkmen, ‘Paletli Toros’u kışın karda yaylalarda binmek için yaptıklarını söyledi. Otomobil hariç tüm aksamlarını kendilerinin tasarladıklarını, maliyetinin de işçilik hariç 5 bin TL’nin üzerinde olduğunu kaydeden Türkmen “Kışın yaylalarda karda araç kullanmayı çok seviyoruz. Bunun için kafamızda böyle bir şey tasarlayıp yaptık. Paletleri kendimiz kestik, kaynattık. Palete yön versin diye araçta 6 lastik kullandık. İş makinesi ve tank mantığı ile yaptık. Kafada tasarlayıp bu hale getirdik. İçine ısınmak için tüp koyduk. Çünkü yaylalar soğuk oluyor.” dedi.77 model Toros'u paletli kar aracına dönüştürdüler

TÜRKİYE'DE BAŞKA YOK

Türkiye’de bu tarz bir araç olduğunu düşünmediğini söyleyen Türkmen, “İlk kez biz tasarladık. Hızını ve kullanımını yaylaya çıkarak test ettik. Mükemmel bir araç oldu.” diye konuştu.

Yorumlar (0)