9 Ocak 1922 Hatay'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Hatay'ın Dörtyol ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşu yıldönümü olması nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

GÜNDEM 09.01.2017, 10:58 09.01.2017, 11:09
9 Ocak 1922 Hatay'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu
Hatay'ın Dörtyol ilçesinin Fransız düşmanların işgalinden kurtulmasının 94. yıl dönümü olması sebebiyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş kutlama mesajı yayımladı. 

MİLLETİMİZİ VE CUMHURİYETİMİZİ KORUYUN

Başkan Savaş'ın yayımladığı mesajında “Tarihimizden alacağımız güçle, yarınlarda ülkemizi yüceltme görevi siz gençlerimizin elindedir. Bu vatan ancak genç nesillerin bilinçli olarak tarihi değerlere sahip çıkması ile ebediyen bağımsız kalabilir. Bu konuda sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizlerden tek beklentimiz, yaptığınız her çalışmada vatanımız, milletimiz ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruma inancıyla hareket etmenizdir” ifadelerini kullandı.DÖRTYOL'UN KURTULUŞU KUTLU OLSUN


“Bu duygu ve düşüncelerle Dörtyol’umuzun Kurtuluş Bayramı’nda başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Dörtyol’un milli mücadelesinde ilk kurşunu atan Mehmet Kara ve aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. Dörtyol’umuzun kurtuluşu kutlu olsun” cümlelerini kullandı.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)