9 Yaşındaki Çocuk Tacizcisiyle Yüzleşeceği Korkusuyla Kalp Krizinden Öldü

İzmir'de arkadaşının dedesi tarafından taciz edildiği ileri sürülen 9 yaşındaki Y.K, duruşmada tacizcisiyle karşılaşacağı için yaşadığı stres ve korku nedeniyle kalp krizinden hayatını kaybetti.

9 Yaşındaki Çocuk Tacizcisiyle Yüzleşeceği Korkusuyla Kalp Krizinden Öldü

 İzmir’in Bornova ilçesinde evinde fenalaştıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Y.K.’nin cinsel istismar mağduru olduğu ortaya çıktı. 4 ay önce arkadaşının dedesinin tacizine uğradığı öne sürülen, o günden sonra okula gitmeyen, psikolojik tedavi gören Y.K.’nin, duruşmada tacizcisiyle karşılaşacağı için yaşadığı stres ve korku nedeniyle kalp krizinden hayatını kaybettiği ileri sürüldü. Cinsel istismarla suçlanan sanık 56 yaşındaki T.Ç. ise tutuksuz yargılanıyor.

ARKADAŞIYLA OYNARKEN

İddiaya konu olaylar şöyle gelişti… Bornova’nın Kızılay mahallesinde yaşayan Y.K. geçen 29 Temmuz akşamı babasından izin alıp komşularının kızıyla balkonlarında oynamaya başladı. Oyunda yaşadıkları tartışma sırasında arkadaşı küsüp yanından ayrıldı. Bunun üzerine yalnız kalan Y.K.’nin yanına gelen, arkadaşının dedesi T.Ç., iddiaya göre bebek alacağı vaadiyle küçük kızı, torununun odasına götürdü. Hem bu odada, hem de evin salonunda torunu olmadığı sırada T.Ç.’nin tacizine uğradığı öne sürülen Y.K., bu durumdan rahatsız olup dışarı çıkarak, karşıdaki evlerine gitti.

Yaşadıklarını annesine anlatması üzerine ailesi polise şikayette bulundu. Gözaltına alınan T.Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık soruşturmasından sonra da T.Ç., hakkında İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğa cinsel istismarda bulunmak’tan dava açıldı.

O GÜNDEN SONRA OKULA GİTMEDİ

Yaşadığı travma ve korkunun etkisinden kurtulamayan Y.K., o günden sonra okula gitmedi, psikolojik tedavi gördü, tek başına kalamayıp, altını ıslatmaya başladı. Ailesinin sürekli yanında bulunduğu Y.K., davanın ilk duruşması öncesinde aşırı stres yaşadı. Duruşma günü pedagog eşliğinde ifade vermesi beklenen Y.K. iddiaya göre bunun neden olduğu stres ve tacizcisiyle karşılaşacak olmanın yarattığı korku nedeniyle paniğe kapıldı.

‘TACİZE UĞRADIĞINI SÖYLEYİNCE BİZE SALDIRDILAR’

Y.K., duruşmadan iki gün önce geçen pazartesi günü evinde fenalaştı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Y.K.’nin tacizden sonra ve dava gününün yaklaşmasından dolayı yaşadığı ağır stres nedeniyle kalp krizi geçirdiği ileri sürüldü.

Davanın geçen çarşamba günü yapılan duruşması ertelenirken, olayın peşini bırakmayacaklarını söyleyen baba T.K., şunları anlattı: “Tacizden sonra kızım çok korktu. Biz olaydan kısa süre önce bu sokağa taşınmıştık. Meğer bütün komşularımız biliyormuş adamın öyle olduğunu. Kızı da hatta uyarmış komşularımız. Kızım tacize uğradığını söylediğinde bize saldırdılar. Şimdi kızım hayatını kaybetti. Şimdi taşınıp gittiler ama ben ceza alması için elimden geleni yapacağım.” 

Kamupersoneli.net | DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 10:52
YORUM EKLE