A Haber'in skandal haberine Harvard Üniversitesi'den yalanlama

İktidara yakınlığı ile bilinen A Haber’de kafa karıştıran bir olay yaşandı. Kanal, Harward Üniversitesi Öğretim Üyesi Mart Thomas olduğu belirtilen bir kişiyi konuk olarak aldı. Ancak ne Harward Üniversitesi diye bir üniversite ne de Mark Thomas diye bir profesör bulunuyor. Harvard Üniversitesi kaynakları da kadroda  Prof. Dr. Mark Thomas isimli bir profesörün olmadığı yönünde açıklama yaptı.

GÜNDEM 15.01.2019, 16:31 probil
A Haber'in skandal haberine Harvard Üniversitesi'den yalanlama

A Haber’de 11 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan Cansu Canan Özgen’in sunduğu “Satır arası” adlı programa “Harward Üniversitesi’nde” olduğu iddia edilen ve adı Mark Thomas olan bir profesör telefon konuğu olarak katıldı. ABD’nin Suriye’den çekilme kararını değerlendiren Thomas, Trump’un baskı altında ve zayıf durumda olduğunu ve köşeye sıkıştığını ve İsrail tarafından yönlendirildiğini söyledi.

Burada dikkati ilk çeken şey, üniversitenin adının “w” harfiyle yazılmasıydı. Oysa ki Dünyada en önde gelen üniversitelerinden biri olan, ABD’de bulunan üniversitenin adı, Harvard Üniversitesi. İnternet üzerinden basit bir arama yapıldığında ise, üniversitede adı Prof. Dr. Mark Thomas olan bir profesör olmadığı görülüyor.

Odatv'nin haberine göre, Harvard Üniversitesi kaynakları da kadroda  Prof. Dr. Mark Thomas isimli bir profesörün olmadığı yönünde açıklama yaptı.

Yorumlar (0)