AA Muhabirini Arama Çalışmalarında Görev Alan 2 Asker Şehit Oldu!

Bayburt-Trabzon arasında yer alan Soğanlı Dağı'ndaki üzerine çıktığı kar kütlesinin çökmesiyle uçuruma düşen AA Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama ve kurtarma çalışmaları esnasında 2 asker şehit oldu.1 Jandarma Arama Kurtarma ekibinde bulunan ve suya kapılarak kaybolan 2 askerin cansız bedenine ulaşıldı.

GÜNDEM 17.05.2019, 19:20 17.05.2019, 19:46
AA Muhabirini Arama Çalışmalarında Görev Alan 2 Asker Şehit Oldu!

Bayburt-Trabzon arasındaki Soğanlı Dağı'nda uçuruma düşen Anadolu Ajansı muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmalarına katılan Jandarma Arama Kurtarma ekibinden 2 asker suya kapılarak kayboldu. İki askerin de cansız bedenine ulaşıldı.

10 Mayıs'ta Soğanlı Dağı'ndaki yol açma çalışmalarını takip ederken uçuruma yuvarlan Nişancı'yı bulmak için yürütülen arama çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma ekibinden 2 askerin suya kapılarak kaybolduğu belirtildi.

Yapılan arama çalışmaları sırasında kayıp askerlerden biri bulundu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılan asker şehit olurken, kayıp diğer askerin de cansız bedenine ulaşıldı. Hayatını kaybeden askerlerden birinin uzman çavuş diğerinin astsubay olduğu öğrenildi.

Nişancı’yı bulmak için yürütülen arama çalışmaları Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), jandarma ve sağlık ekiplerinden oluşan yaklaşık 200 kişilik ekip tarafından yapılıyordu.

Nişancı'nın kamera ve fotoğraf makinesine ulaşıldığı belirtilmişti.

Yorumlar (0)