ABD Başkanı Donald Trump'tan Türkiye Hamlesi! Cumhuriyetçi Senatörleri Beyaz Saray'a Davet Etti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere toplantı yapacağı belirtildi. Trump, önde gelen Cumhuriyetçi senatörleri Beyaz Saray'a davet ettiği açıklandı.

GÜNDEM 19.07.2019, 23:23
ABD Başkanı Donald Trump'tan Türkiye Hamlesi! Cumhuriyetçi Senatörleri Beyaz Saray'a Davet Etti

Amerikan Washington Post gazetesinde yayınlanan habere göre ve ABD Başkanı Donald Trump Türkiye ve S-400 hakkında senatörleri Beyaz Saray'a davet etti.

Toplantıya katılacak 2 yetkilye dayandırılan habere göre görüşmelerin salı günü yerel saatler 16:00'da düzenleneceği ifade edildi.

Söz konusu toplantı davetiyesinin bir kopyasına da ulaşıldığı ifade edildi ve davetiyede; "Başkan Donald Trump adına... Türkiye hakkında" ibaresinin yazılı olduğu duyuruldu.

ABD Başkanı Trump, Türkiye konusunda dün yaptığı son açıklamasında ise Barack Obama yönetiminin Türkiye hakkında hatalar yaptığını belirtmiş ve açıklamasında;

"Birçok bakımdan çok zor bir durum. Türkiye bağlamında önceki yönetim çok büyük hatalar yaptı ve bu çok kötü. Dolayısıyla şu anda (yaptırımlar konusuna) buna bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz (kararımızı) açıklamadık." demişti.

Trump'un Türkiye'ye yaptırım yapıp, yapmayacağı konusunda açıklamasına ise;

"Hayır. Şu anda buna bakmıyoruz." dedi.
 

Yorumlar (0)