ABD Başkanı Trump'tan Kerkük Flaş Açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump Kerkük'te yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulundu.

ABD Başkanı Trump'tan Kerkük Flaş Açıklaması!

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından gerçekleştirilen ve bağımsız bir Kürt devleti oluşumunu öngören referandumun ardından Irak'ın kuzeyinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Bölgede son olarak Irak merkezi hükümetine bağlı birlikleri Kerkük'e bir operasyon düzenlemiş ve kentin kontrolünü tamamen aldıklarını açıklamıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından bölgede yaşananlara ilişkin ABD Başkanı Trump'tan ilk değerlendirme geldi.

TRUMP'TAN IRAK AÇIKLAMASI

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Irak'ta yaşanan olaylara ilişkin yapmış olduğu açıklamasında Bağdat ile Erbil arasında bir taraf olmadıklarını belirtti. Trump yapmış olduğu açıklamasında ayrıca iki tarafın karşı karşıya gelmesinden dolayı hoşnut olmadıklarını vurguladı. 

TARAF DEĞİLİZ

ABD Başkanı Trump'ın konuya ilişkin sözleri şu şekilde, "ABD, Kürtler ile Bağdat yönetimi arasında taraf tutmuyor. Kürtler ile Bağdat'ın anlaşamamasından memnun değiliz"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE