ABD'de Türkiye'ye Karşı Yaptırım Hamlesi

ABD'de Türkiye hakkında skandal bir hamle daha ! Cumhuriyetçiler Türkiye'ye Barış Pınarı Harekatı için yaptırım uygulanmasını istiyor.

GÜNDEM 11.10.2019, 09:04
ABD'de Türkiye'ye Karşı Yaptırım Hamlesi

ABD Temsilciler Meclisi'nde, Başkan Donald Trump'ın partisinden 29 Cumhuriyetçi milletvekili Türkiye'ye yaptırım uygulanması için yasa teklifi hazırlayacaklarını duyurdu. Milletvekilleri yasa teklifini Suriye'de terör örgütü PKK/YPG/PYD'ye karşı yapılan harekattan dolayı hazırlayacaklarını belirtti.

TÜRKİYE YÖNETİMİ HAREKATIN SONUÇLARINA KATLANMASI GEREKİR

Reuters'ın aktardığına göre, Demokrat ve Cumhuriyetçi milletvekillerinin Senato'da benzer bir yasa tasarısını teklif etmelerinin ardından aralarında Cumhuriyetçi Parti Başkanı Kevin McCarthy, Cumhuriyetçi Parti Denetçisi Steve Scalise ve diğer parti yetkilileri Ankara'nın 'agresif tutumuna' sert bir cevap verilmesi gerektiğini söylediler.

Konu ile ilgili olarak Cumhuriyetçi Parti Temsilcisi ve Divan Başkanı Liz Cheney bir açıklama yaptı. Cheney açıklamalarında "Türkiye yönetiminin harekatın sonuçlarına katlanması gerektiğini" ifadelerine yer verdi.

Tüm bunların yanı sıra taslağın, çoğunluğunu Demokratların oluşturduğu temsilciler meclisinde nasıl bir yankı bulacağı henüz bilinmiyor.

Yorumlar (0)