ABD'den Menbiç Hakkında Önemli Türkiye Açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun görüşmesinde alınan kararların ardından bugün ABD'li üst düzey bir yetkiliden önemli bir açıklama geldi. Bu konu hakkında yapılan açıklamanın detayları haberimizde...

ABD'den Menbiç Hakkında Önemli Türkiye Açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo dün bir görüşme gerçekleştirdi ve görüşmede bazı kararlar alındı. 

Görüşmede alınan kararlar hakkında ABD'li üst düzey bir yetkiliden bir açıklama geldi. Üst düzey yetkili açıklamalarında terör örgütü YPG'nin bölgeden çekilmesinin ayrıca yerel yönetim oluşturulmasının yol haritası içinde olduğunu ifade etti.

Konu ile ilgili olarak ABD'li yetkili isminin açıklanmaması hakkında açıklanmaması şartı ile açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarda ABD'li yetkili ABD ve Türkiye'nin uzlaştığı planın uygulanmasının 'sahadaki olaylara' dayanan bir zamanlama için gerçekleşeceğini ifade etti.

Anlaşmaya göre yönetime müdahil olan YPG kadrosu çekilecek ve gideceğini ifade eden ABD'li yetkili yerlerine de her iki tarafın üzerinde mutabık kalacağı yerel halktan kişiler geleceğini vurguladı.

Ayrıntılar geldikçe ziyaretçilerimizle paylaşacağız...

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 17:58
YORUM EKLE