ABD'den Suriye İçin Önemli Kimyasal Silah Açıklaması

Beyaz Saray Sözcülüğü tarafından yapılan yazılı açılamada rejimin Suriye'de tekrar kimyasal silah kullanması durumunda ABD ve müttefiklerinin hızlı ve uygun bir şekilde cevap vereceği ifade edildi. Konu hakkında detaylar haberimizde..

GÜNDEM 04.09.2018, 22:35
ABD'den Suriye İçin Önemli Kimyasal Silah Açıklaması

Beyaz Saray Basın Sözcülüğü tarafından bugün yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ABD'nin İdlib'deki son gelişmelere ilişkin duruşuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Söz konusu açıklamada ABD'nin, Rusya ve İran destekli Esed rejiminin yakın bir saldırısının tehdidi altında milyonlarca masum sivilin yaşadığı Suriye'nin İdlib bölgesindeki gelişmeleri yakından izlediği ifade edildi. Bunun yanı sıra ABD Başkanı Trump'ın bu tür bir saldırının zaten trajik olan çatışmayı pervasızca daha da kötüleştireceği ve yüz binlerce insanın hayatını riske atacağı yönünde uyarıda bulunduğu da vurgulandı.

KİMYASAL SİLAH AÇIKLAMASI

Kimyasal silah hakkında da değerlendirmelere yer verilen açıklamada bu konu hakkında "Açık olalım, eğer Beşşar Esed yeniden kimyasal silah kullanmayı seçerse ABD ve müttefikleri hızlıca ve uygun şekilde karşılık verecektir, bu konudaki duruşumuz nettir." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca ABD'nin Suriye'deki düşmanlıkları aşabilmek için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) 2254 sayılı kararı doğrultusunda kalıcı bir diplomatik çözüm bulmak amacıyla müttefikleriyle beraber çalışmaya yorulmadan devam edeceği belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)