banner731

ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsünden El Bab Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı geçici sözcüsü Toner El Bab hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 08.03.2017, 09:29
ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsünden El Bab Açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Mark Toner, "El-Bab’ın doğu tarafı çok karışık bir bölge. Birden fazla güç bu bölgede, açıkça söylemek gerekirse birbirlerine çok yakınlar. Tarafların ortak amacı ise DEAŞ ile mücadele." dedi.

Ayrıca Toner kendisine sorulan bir soru üzerine Münbiç'te yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili olarak Toner, "El-Bab’ın doğu tarafı çok karışık bir bölge. Birden fazla güç bu bölgede, açıkça söylemek gerekirse birbirlerine çok yakınlar. Tarafların ortak amacı ise DEAŞ ile mücadele." ifadelerini kullandı.

"GERGİNLİK İSTEMİYORUZ"

Toner bölgede gerginlik yaşanmasını istemediklerini ifade ederek açıklamasına şöyle devam etti;

"Küçük bir alanda birden fazla gücün olduğu zamanlarda gereksiz veya istem dışı gerginliğin yaşanmamasını istiyoruz. Durum zaten yeterince gergin ve hareketli. Bütün taraflara DEAŞ’a yoğunlaşmaları gerektiği mesajını yolluyoruz. Koalisyon müttefiklerimiz ve ortak güçlerle yakın koordinasyon içinde olmaya devam edecek. Ortak hedefimiz DEAŞ olacak."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)